Správy

Je MEDVEDICA postrelená? VIEME, čo zistil zásahový tím na mieste HROZIVÉHO stretu

Incident sa odohral v areáli oplotenej zvernice, ktorá slúži ako účelové zariadenie na študijné potreby Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Je MEDVEDICA postrelená? VIEME, čo zistil zásahový tím na mieste HROZIVÉHO stretu
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Streľba zblízka

Incident sa odohral v areáli oplotenej zvernice, ktorá slúži ako účelové zariadenie na študijné potreby Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene. Pri pravidelnom doplnení krmiva a obhliadke kalamity spozoroval poľovný referent na vzdialenosť približne 30 – 40 metrov medvedicu s jedným mláďaťom, ktorá sa proti nemu rozbehla.

„Referent použil krátku guľovú zbraň, ktorou vystrelil do vzduchu a neskôr aj priamo na medvedicu. Keď sa medvedica priblížila na vzdialenosť asi piatich metrov, otočila sa a ušla do porastu,“ priblížila incident ŠOP SR.

Je postrelená?

Na základe reakcie medvedice sa predpokladá, že došlo k jej postreleniu, a preto boli na miesto privolaní príslušníci Policajného zboru, ako aj zamestnanci ŠOP SR a Správy Chránenej krajinnej oblasti Poľana.

Situáciu vo zvernici budú členovia zásahového tímu naďalej v spolupráci s jej zamestnancami monitorovať. „Nie je predpoklad, že by medvede v tejto lokalite schádzali do obce,“ uviedli ochranári.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM