Stanislav Černák Rôzne

Inšpirovali sa Nórmi: Vo Zvolene vzniklo prvé občianske komunitné centrum, čo to je?

Už aj vo Zvolene máme prvé občianske komunitné centrum. Okrem rozvíjania tvorivého ducha bude slúžiť aj na stretávanie sa s poslancami a zástupcami mesta.

Ilustračný obrázok k článku Inšpirovali sa Nórmi: Vo Zvolene vzniklo prvé občianske komunitné centrum, čo to je?
Zdroj: Dnes24.sk

Prvé občianske centrum otvorili vo Zvolene, na sídlisku Západ. Priestor pre komunitný život tamojších obyvateľov zriadilo mesto Zvolen z iniciatívy Občianskeho združenia Centrum komunitného organizovania (CKO).

Obyvatelia mesta tak budú mať možnosť stretávať sa v skutočne rozľahlých priestoroch s rozlohou 500 m2, ktoré vznikli a boli zariadené v lete v objekte IX. Základnej školy. „Ľudia tam môžu rozvíjať svojho tvorivého ducha pri záujmovej činnosti, pri športe či sociálnych aktivitách, ale schádzať sa tam budú aj rôzne združenia pri organizovaní workshopov či diskusií a v neposlednom rade tam dostanú priestor aj občania na stretávanie so svojimi poslancami a zástupcami mesta,“ povedal projektový manažér CKO Maroš Chmelík.

Iniciátori už majú skúsenosť s budovaním podobného centra, ktoré vzniklo pred časom na sídlisku Sásová v B. Bystrici. Inšpirovali sa pri tom prácou občianskeho komunitného centra v mestskej časti nórskeho Osla – Sagene.

Občianske centrum Zvolen – Západ vzniklo s podporou Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Bude financované mestom Zvolen a činnosť v ňom bude riadiť jeden koordinátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM