Stanislav Černák Kultúra

Hviezda operného neba, čo vyrastala v Hriňovej: Adriana Kučerová sa stane čestnou občiankou mesta!

Hviezdu operného neba, speváčku Adrianu Kučerovú ocení mesto, kde strávila značnú časť svojho života. Vedenie Mesta Hriňová sa jej rozhodlo udeliť čestné občianstvo za zásluhy pre rozvoj kultúry a propagáciu mesta a Slovenska v zahraničí.

Ilustračný obrázok k článku Hviezda operného neba, čo vyrastala v Hriňovej: Adriana Kučerová sa stane čestnou občiankou mesta!
Zdroj: TASR

Čestné občianstvo mesta si preberie operná diva Adriana Kučerová, informoval o tom starosta Hriňovej Stanislav Horník. Ocenenie si na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 26. októbra preberie aj kňaz a pedagóg Ján Ďurica, ktorý sa v tomto roku dožil významného životného jubilea 70 rokov. Významný hriňovský rodák bol v časoch totalitného režimu perzekvovaný a pôsobil v tajnej cirkvi.

Súčasťou slávnostného dňa bude aj svätá omša v Rímsko-katolíckom kostole v Hriňovej a otvorenie novovybudovaného námestia.

Prvým čestným občanom mesta sa v roku 2006 stal zakladateľ Lúčnice a rodák z Hriňovej Štefan Nosáľ. Vlani takto mesto ocenilo svojich rodákov a dlhoročných obyvateľov, výtvarníka Jozef Gertliho Danglára a herca Lukáša Latináka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM