Stanislav Černák Krimi

Pri železničnej trati vypukol požiar, od Hronskej Dúbravy nejazdili vlaky!

Požiar suchej trávy a krovinatého porastu pri železničnej trati v Starej Kremničke v Žiarskom okrese vznikol zatiaľ z nezistených príčin. Na mieste zasahovali dve hasičské jednotky a dobrovoľníci, požiar sa im podarilo zlikvidovať.

Ilustračný obrázok k článku Pri železničnej trati vypukol požiar, od Hronskej Dúbravy nejazdili vlaky!
Zdroj: TASR

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici Erik Piater, na miesto vyrazili hasiči krátko po 6. Hodine rannej. „Pri požiari zasahovali piati hasiči zo Žiaru nad Hronom, Závodu protipožiarnej ochrany Železníc Slovenskej republiky Zvolen a dobrovoľníci,“ konkretizoval.

Pre požiar pri úseku železničnej trate Hronská Dúbrava – Bartošova Lehôtka nejazdia na trati v smere Hronská Dúbrava – Kremnica od rána vlaky. „Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), a.s., zabezpečila v úseku náhradnú autobusovú dopravu a o obnovení vlakovej dopravy bude informovať,“ informovala Zuzana Červená z odboru komunikácie ZSSK.

Vlakovú dopravu na úseku Hronská Dúbrava – Kremnica obnovili, vlaky tam už jazdia podľa platného cestovného poriadku. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a. s., Jana Morháčová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM