Aktualizované Hokej

Hokejisti HKM Zvolen postúpili do finále play off Tipos extraligy. Zverenci trénera Petra Oremusa zvíťazili v záverečnom siedmom súboji semifinále nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová SENZÁCIA vo Zvolene: Po dramatickom 7. zápase mieri HKM do FINÁLE, FOTO
19
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania sa o titul pobijú s Košicami. Spišiaci získali bronzové medaily, keďže po základnej časti skončili vyššie (5.) ako druhý zdolaný semifinalista z Michaloviec (8.).

Dramatický duel

Do vedenia išli v prvej tretine domáci hokejisti, keď si osamotený Jedlička poradil pred bránkou s Melicherčíkom.

Na začiatku druhej tretiny vyrovnali hostia v presilovke Nellisom spred bránkového priestoru, lenže potom nevyužili ďalšie dve početné výhody a pykali, keď mal priveľa priestoru Huntebrinker – 2:1.

V tretej tretine Spišiaci vyrovnali Kerbashianom pred odkrytou bránkou, lenže po faule Valacha na Hannu premenil trestné strieľanie Zuzin a rozhodol o finálovej účasti svojho tímu.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.

V OBRAZOCH: Semifinále play off Tipos extraligy HKM Zvolen - HK Spišská Nová Ves