Správy

HLASOVANIE: Páči sa vám VÍŤAZNÝ návrh podoby novej zvolenskej plavárne? VIZUALIZÁCIE

O stvárnenie plavárne sa uchádzalo 19 architektov či architektonických ateliérov. Mesto spustilo súťaž návrhov v októbri minulého roka.

Ilustračný obrázok k článku HLASOVANIE: Páči sa vám VÍŤAZNÝ návrh podoby novej zvolenskej plavárne? VIZUALIZÁCIE
7
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen

Vo Zvolene predstavili v pondelok podobu novej mestskej plavárne. Víťazný návrh pochádza od zvolenského architekta Petra Pagáča a záujemcovia si ho aj s ďalšími architektonickými návrhmi môžu pozrieť do 28. marca v Starej radnici.

Prehľadná a funkčná

Ako povedal Pagáč počas vernisáže, na návrhu pracoval približne dva mesiace. „Hlavnou úlohou bolo vytvoriť prevádzkovú schému, pretože ak nefunguje objekt, tak môže byť akokoľvek pekný,“ objasnil. Člen poroty Martin Paulíny v pondelok dodal, že pri výbere vychádzali zo zadania. Podľa neho to mala byť univerzálna a kompaktná budova, ktorá v sebe spojí relaxačné a aj spoločenské funkcie. Súčasťou bolo aj to, že plaváreň by mala fungovať i v letnom období a mala by byť tiež miestom, kde budú tiež športové podujatia. „Takisto aj z hľadiska bezpečnosti a prehľadnosti sme vybrali návrh, ktorého konceptom je prehľadná hala a z energetického hľadiska je funkčná,“ spresnil.

O stvárnenie plavárne sa uchádzalo 19 architektov či architektonických ateliérov. Mesto spustilo súťaž návrhov v októbri minulého roka. Po podpise zmluvy s víťazom súťaže začnú s administratívnou prípravou výstavby. Tá zahŕňa vypracovanie projektových dokumentácií pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie i uskutočnenie stavby a výber zhotoviteľa. Začiatok výstavby je naplánovaný na budúci rok. V plavárni bude desaťdráhový bazén s dĺžkou 25 metrov, relaxačný bazén s vodnými atrakciami i sauny.

Zatvorenie plavárne

Mesto zároveň svoju starú plaváreň na konci júna definitívne zatvorí. Je to na základe nálezu regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Ten vyzval mesto na opravu plaveckého bazéna, cenová ponuka na tieto práce je však takmer 60-tisíc eur. Budova mestských kúpeľov má viac ako 50 rokov a kedykoľvek môže byť rozsiahla havária. Reálne by sa tak podľa mesta mohlo stať, že opravia bazén a o niekoľko dní budú musieť plaváreň zavrieť pre inú poruchu.

Vizualizácie novej plavárne si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Páči sa vám VÍŤAZNÝ návrh podoby novej zvolenskej plavárne

Áno 15.9%
Nie 31.8%

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Víťazný návrh podoby novej zvolenskej plavárne
7
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM