Jakub Forgács Rôzne Správy

Hľadá sa NAJ obec Slovenska. Ktoré dediny zo Zvolenského okresu sa zatiaľ držia najvyššie?

Zahlasujte za svojho favorita v súťaži o najkrajšiu obec! Aj dediny z nášho okresu sa držia na veľmi pekných miestach.

Ilustračný obrázok k článku Hľadá sa NAJ obec Slovenska. Ktoré dediny zo Zvolenského okresu sa zatiaľ držia najvyššie?
Foto: Ján Kacian

Internetový portál Slovakregion aj tento rok vyhlásil súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska. Odštartovala prvého apríla. My sme nahliadli na aktuálny stav dediniek v okolí Zvolena. Zahlasujte za tú vašu naj!

V zozname figuruje 2 785 dediniek. Na prvom mieste je zatiaľ obec Smižany, za ňou sa nachádza Sedliacka Dubová a prvú trojicu uzatvára dedina s názvom Spišské Tomášovce.

TOP 3 z okresu

Ďalej sme zaostrili na obce z nášho okresu. Najvyššie z nich sa v priebežnom rebríčku držia Pliešovce (na FOTO), ktorej v konkurencii takmer 2 800 obcí patrí 38. priečka. Sielnica sa momentálne nachádza na 212. mieste. Trojicu z nášho okresu uzatvára Babiná na 506. priečke.

Ako sa zapojiť do hlasovania?

Do konca súťaže je však ešte ďaleko, a tak aj vy svojím hlasom môžete prispieť k umiestneniu vašej obľúbenej obce. Zahlasovať za niektorú z nich môžete na slovakregion.sk. Hlasovať však môžu len registrovaní užívatelia, ktorí kompletne vyplnia registračné údaje.

Víťazom sa stane dedinka, ktorá počas trvania súťaže získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas. Výsledky súťaže budú známe 5. novembra tohto roku. Sledujte nás preto aj na našom facebookovom profile.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM