Zuzana Gajdošová Kultúra

FOTO: Zvolenský park ožil multižánrovým festivalom. Atrakciou zamknutie v drevenej búde

Do centra Zvolena zamierilo množstvo fanúšikov netradičnej muziky. Obľúbený Culturebox nelákal na jubilejnom ročníku len hudbou. Ako vyzerali netradičné aktivity?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolenský park ožil multižánrovým festivalom. Atrakciou zamknutie v drevenej búde
Zdroj: Iveta Lacková

V Štúrovom parku sa uplynulý víkend odohral jubilejný 10. ročník multižánrového hudobného festivalu Culturebox. Krátko pred siedmou večer v piatok odštartovala festival skupina Says. Tá predstavila skladby so svojho prvého albumu. Zvuk tejto indie-elektro kapely prilákal do parku prvých zvedavcov.

O necelú hodinu už pódium patrilo talentovanému Thomovi Artwayovi, pre ktoré bol tento koncert debutom na Slovensku. Mladý český interpret zavítal do Zvolena priamo z pódií veľkých festivaloch ako Colours of Ostrava či Rock for People. Svojim folkpopom roztancoval aj viaceré generácie miestneho publika.

Lákavé pre návštevníkov boli aj aktivity spojené s projektom Zelená škola. Jednou z najzaujímavejších bola drevená búda, v ktorej bol návštevník zavretý a musel rozlúštiť kód zámky plnením úloh. Pre mnohých bolo zase vítaným spestrením stánok s pivom.

Po západe slnka sa na pódiu predstavila skupina Satin Lead z Prešova. Tá to v parku rozbalila a potešila srdce nejedného rockového fanúšika. Pri tomto vystúpení už bol park celý zaplnený. Festival ukončilo ODB Trio so špeciálnym hosťom huslistom Ľubom Šamom. Chalani predviedli pestrý funk-groove-jazzrock. Unikátne vystúpenie len podčiarklo skutočnú multižánrovosť celého projektu a zároveň tento ročník ukončilo ako sa patrí. Vzhľadom na divácku odozvu sa už mnohí istotne tešia na ďalší ročník.

Pozrite si priebeh jubilejného ročníka Cultureboxu v našej fotogalérii.

Čítajte tiež:

Ťahák s akciami na najbližší týždeň. Čo by Zvolenčania rozhodne nemali prehliadnuť?

Šéf zvolenského folklórneho súboru Marína: Záujem tancovať u nás neupadol

Multižánrový hudobný festival Culturebox v OBRAZOCH
21
Galéria
Zdroj: Iveta Lacková
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM