Stanislav Černák Rôzne

FOTO: Známa teniska v nemocnici. Čo hľadala Daniela Hantuchová vo zvolenskom špitáli?

Zvolenská nemocnica mala vzácnu návštevu. Včera totiž privítala momentálne 33. najlepšiu tenisovú hráčku sveta Danielu Hantuchovú. Čo však robila tenistka v nemocnici, keď takéto zariadenie nedisponuje kurtami?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Známa teniska v nemocnici. Čo hľadala Daniela Hantuchová vo zvolenskom špitáli?
Zdroj: Dnes24.sk

Hospitalizované detičky prišla navštíviť slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorá zároveň podporila charitatívny projekt známej kozmetickej spoločnosti „Farebné nemocnice“. „Úžasná tenistka už od príchodu do nemocnice rozdávala radosť a vyčarila úsmev nielen na tvárach najmenších pacientov, ale aj rodičov a zamestnancov nemocnice,“ prezradila tlačová hovorkyňa zvolenskej nemocnice Marta Csergeová.

Renovácia stála 18 000 eur

Ako nás ďalej informovala Csergerová, na renováciu priestorov oddelenia nemocnica investovala sumu 6 000 eur a kozmetická spoločnosť prispela sumou 13 tisíc eur.

Na novo zrenovovanom detskom oddelení sú steny vymaľované v kombinácii oranžovej a zelenej farby, ktoré zjasnili priestor chodby. „Došlo aj ku kompletnému nahradeniu zariadenia a nábytku vrátane nových skriniek, stolov, stoličiek, postelí. Vďaka namaľovaniu na stenu veselých optimistických postavičiek a kúpe celkom nového farebného zariadenia, prinieslo veľmi úžasné reakcie zo strany našich pacientov,“ uviedla vrchná sestra detského oddelenia Elena Malatincová.

Hantuchová rozdávala pozitívnu energiu všetkým navôkol

Z úžasnej tenistky sálala pozitívna energia, ktorú rozdávala všetkým naokolo. „V živote musí existovať pravidlo, že keď ti príde do cesty šťastie a úspech, podeľ sa s tým. Pred pár rokmi som pocítila, že život aj tenis mi dali už toľko, že je načase dávať aj späť. Som rada, že aj prostredníctvom Farebných nemocníc môžem pomáhať tam, kde vidím potrebu aj zmysel,“ povedala Daniela Hantuchová.

Nielen choré detičky a ich rodičia, ale aj zamestnanci oddelenia sú vďační za vynovenie oddelenia. „Sme radi, že už prvý kontakt s našim oddelením je veselý, farebný a tak dúfame, že zmierňuje aj prípadný strach z hospitalizácie,“ dodala Malatincová.

Na detskom oddelení Nemocnice Zvolen je momentálne hospitalizovaných 19 detí, predovšetkým s respiračnými a brušnými ochoreniami. Na oddelenie sú prijímaní pacienti od 0–19 rokov. K dispozícii je aj nadštandardná izba, kde môže byť s dieťaťom prijatý aj rodič.

Foto: Nemocnica Zvolen

Známa tenistka Daniela Hantuchová navštívila zvolenskú nemocnicu
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM