Jakub Forgács Správy

FOTO: Veľké vojenské cvičenie v Lešti. V akcii takmer 1300 slovenských vojakov

Zničenie nepriateľa a ovládnutie priestoru. Cvičenie Slovenský štít sa zameralo na ohrozenie štátu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Veľké vojenské cvičenie v Lešti. V akcii takmer 1300 slovenských vojakov
11
Galéria
Zdroj: TASR

Aj ukážka útoku mechanizovanej jednotky v zastavanom priestore bola súčasťou štvrtkového posledného dňa na národnom cvičení Slovenský štít 2017 v Centre výcviku v Lešti v okrese Zvolen. Na niekoľkodňovom cvičení sa zúčastnilo 1287 slovenských vojakov, 23 príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana (USA) a niekoľko členov Armády Českej republiky. Súčasťou akcie bolo približne 370 kusov techniky.

„Úlohou útočiacich vojakov bolo zničiť nepriateľa a ovládnuť daný priestor,“ uviedol po skončení ukážky veliteľ Pozemných síl OS SR Jindřich Joch.

Velitelia, hostia a novinári videli pri tejto akcii útočiť nielen obrnené transportéry, desiatky vojakov so samopalmi, ale aj činnosť zdravotnej služby či psovodov.

Podľa náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Milan Maxima tento rok bol Slovenský štít zameraný predovšetkým na vojenské ohrozenie štátu a na prípravu veliteľov a štábov. „Podľa mňa cvičiaci vo všetkých smeroch splnili stanovené ciele,“ konštatoval. Zámerom cvičenia je úspešne priviesť do cieľa dlhoročný proces výstavby mechanizovanej brigády a identifikovať prípadné problémové oblasti.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z vojenského cvičenia v Lešti!

V OBRAZOCH: Slovenský štít sa zameral na ohrozenie štátu, cvičilo 1278 vojakov
11
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM