Stanislav Černák Šport

Elena Kaliská je pripravená na novú sezónu: Zimnú prípravu absolvovala v skromnejších podmienkach

Zvolenská rodáčka a dvojnásobná olympijská víťazka vo vodnom slalome Elena Kaliská má za sebou zimnú prípravu v skromnejších podmienkach.

Ilustračný obrázok k článku Elena Kaliská je pripravená na novú sezónu: Zimnú prípravu absolvovala v skromnejších podmienkach
Zdroj: TASR

Príprava v Rakúsku a Francúzsku

Po kondičnej zaberačke v domácich podmienkach a niekoľkodňovom sústredení v rakúskom lyžiarskom stredisku Ramsau sa bezmála štyri týždne pripravovala v Pau na francúzskej strane Pyrenejí. Dôvodom podstatne skromnejšej prípravy boli financie. „Príprava splnila to, čo som mohla od nej očakávať,“ poznamenala jedna z najúspešnejších vodných slalomárok svetovej histórie.

Na jeseň minulého roka sa po dvadsiatich mimoriadne úspešných rokoch rozhodla pre trénerskú zmenu. Jej novým poradcom sa stal Juraj Ontko, ktorý vystriedal na tomto poste Petra Mráza. „Ide nám to spolu, zatiaľ by však bolo predčasné vynášať nejaké hodnotenia. Chce to čas. Je to predovšetkým o vzájomnej komunikácii, s tréningom som spokojná. Viem, že ani ja nie som dokonalá. Verím ale, že to bude pre obe strany dobré,“ zhodnotila prvé mesiace spolupráce s novým trénerom skúsená slalomárka.

Najbližší program

Veľkonočné sviatky už strávila na Slovensku, po kratučkej pauze sa opäť vrhla do tréningov vo svojom domovskom areáli v Liptovskom Mikuláši. „Zima nám na Liptove pokračuje, nechcem ísť do zbytočných extrémov. Kanál nám tu už funguje, voda tečie. Striedam pádlovanie na tichej vode s jazdami v divokej, cvičím v telocvični aj v posilňovni. Na budúci týždeň pôjdem na preteky do Krakova. Okrem iného si tam chcem pozrieť zmeny, ktoré Poliaci urobili v kanáli pred majstrovstvami Európy. Doma sa prvýkrát predstavím koncom apríla u nás v Mikuláši na Liptovských slalomoch. No a ďalšie sa bude odvíjať od možností a podmienok, ktoré budem mať k dispozícii,“ dodala Elena Kaliská.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM