Marcel Mojžiš Rôzne

Dozor z Facebooku: WC hliadka hodnotí záchody Zvolena!

Netradičná akcia, ktorá budí pozornosť! Na záchody v centre mesta či v kaviarňach si posvieti Wécko hliadka. Kampaň sa šíri na Facebooku a to s myšlienkou zhodnotiť stav toaliet na Slovensku a to aj v meste Zvolen.

Fanúšikovia zábavnej facebookovej komunity Wécko hliadka zdokumentovali najväčšie nedostatky našich záchodov už minulé prázdniny. Vyšlo im, že zlá hygiena a chýbajúce základné vybavenie toaliet v nákupných centrách, kaviarňach či centrách miest sú, bohužiaľ, našou každodennou realitou. Zlým stavom WC však trpia snáď najviac naši najmenší.

[blockquote]Wécko hliadka si preto tieto prázdniny pred meno vkladá slovné spojenie „baby friendly“ a nielen slovenské mamičky, no úplne všetkých, na Facebooku vyzýva: „Zistime spolu, nakoľko sú verejne prístupné WC na Slovensku vhodné a bezpečné aj pre naše ratolesti!“ [/blockquote] Zábavná a zároveň aj verejnoprospešná letná kampaň na známej sociálnej sieti Facebook myšlienkou zmapovať a ohodnotiť stav toaliet na Slovenku nadchla už pred rokom viac ako 2500 fanúšikov. Tí jej pomohli v špeciálnej WC-mape označiť, okomentovať a ohodnotiť takmer 450 zariadení. Toto leto je komunitná aktivita späť s novou misiou – urobiť naše toalety viac „baby friendly“.

[blockquote]Ľudia na sociálnej sieti v aktualizovanej baby friendly WC-mape môžu označiť a ohodnoťiť zariadenia, s ktorými majú so svojimi deťmi dobré, no aj zlé skúsenosti. Taktiež sa práve tam dá zdokumentovať vybavenosť každej toalety, ohodnoťiť ju známkou a pridať pre ostatných i fotku a komentár. [/blockquote] Cieľom projektu Wécko hliadka je aj toto leto vytvoriť spoločne databázu miest, na ktorých sa na výletoch po Slovensku nemusíte báť „odskočiť si“. Najlepšie zariadenia získajú od Wécko hliadky špeciálnu samolepku, vďaka ktorej budú všetci návštevníci vedieť, že ide o prevádzku, kde sú všetci – aj deti – vítaní!

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM