Stanislav Černák Správy

Dočkajú sa obyvatelia sídlisk lepšieho vzduchu? Bučina postavila nový komín a montuje ekofilter!

Isto si už viacerí z vás všimli, že Bučina DDD postavila pri sídliskách Sekier a Záhonok nový komín. Momentálne táto spoločnosť montuje ekologický filter. Chceli sme vedieť viac, ale...

Ilustračný obrázok k článku Dočkajú sa obyvatelia sídlisk lepšieho vzduchu? Bučina postavila nový komín a montuje ekofilter!
Zdroj: TASR

V týchto dňoch Bučina DDD montuje ekologický filter, ktorý má výrazne znížiť emisie a odbremeniť tak obyvateľov, Sekiera a Záhonku od nepríjemného prachu i zápachu, ktorý im už dlhšie podľa ich slov znepríjemňuje ži­vot.

Montáž ukončia koncom októbra

Zavádzanie nového filtra potvrdilo aj mesto Zvolen. „V súčasnosti prebiehajú práce na stavbe mokrého elektrofiltra a komína. Práce napriek problémom s dodávkou nadrozmerných nákladov prebiehajú v súlade s harmonogramom prác. Doteraz boli vykonané stavebné práce a odteraz začali montáže technológie, ktoré by mali byť ukončené v termíne do 31.10.2013. Pos­ledné dva mesiace by mala prebehnúť skúšobná prevádzka vrátane merania emisií,“ uvádza sa v stanovisku Odboru životného prostredia na Mestskom úrade vo Zvolene.

Pokúšali sme sa získať aj informácie priamo od konateľa spoločnosti Bučina DDD Antonína Juříčka, no ten sa k tejto investícii odmietol vyjadriť. „Nebudeme sa k tomu vyjadrovať,“ povedal nám.

Ako je už dávnejšie známe, spomínaná technológia, ktorá bude zavedená vo Zvolene, by mala byť najmodernejšou na svete. Vyzerá to tak, že obyvatelia sídlisk ležiacich pri Bučine by mohli byť konečne spokojní. „Bolo by už načase. Neustále je prach na balkóne, na autách a keď chcete vyvetrať byt, tak sa nedá, pretože z vonku ide nepríjemný zápach,“ povedala Sekierčanka Eva.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM