Nicole Regecová Kultúra

Dobové hry aj kreslenie po Fiate. Zvolenské sídlisko privíta prázdniny veľkolepo

Ani vy ste sa už nevedeli dočkať letného oddychu? Vo Zvolene vás naštartuje akcia, ktorá so sebou prinesie hudbu, miniolympiádu aj zabávačov. A dokonca sa bude kresliť aj po aute!

Ilustračný obrázok k článku Dobové hry aj kreslenie po Fiate. Zvolenské sídlisko privíta prázdniny veľkolepo
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie Vivat vakácie sľubuje bohatý a rôznorodý program. Predstaví sa skupina historického šermu Ricasso, ktorá zorganizuje dobové hry o sladké odmeny. Cvičné dravce predvedú sokoliari a breakdancová zvolenská skupina Stred zatancuje. Pre deti sa bude hrať rozprávka Janko Hraško od Divadla z domčeka. Mimoriadne zaujímavé bude kreslenie kriedou na čierny Fiat 126.

Od 18:30 začne hlavný program v podobe hudobnej kapely Countryči. O 19:30 príde zábavnú šou urobiť dvojica Robo Kajzer a Peter Meluš. Okrem toho sa môžete tešiť aj na sprievodný program ako športová miniolympiáda či kreatívne zdobenie palaciniek so zvolenskou zámockou palacinkárkou.

Vivat vakácie má byť akýmsi neformálnym stretnutím občanov s mestskými poslancami za danú oblasť. Uskutoční sa v piatok 1. júla na sídlisku Zlatý Potok na ihrisku 6. Základnej školy. Akcia sa začne poobede od 16:00.

Čítajte tiež:

Najmenší, menej zdatní aj profíci: Vo Zvolene sa chystá beh pre každého

Veľký deň známej obce pri Zvolene: Lákadlami nohejbalový turnaj aj folkloristi

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM