Stanislav Černák Šport

Zvolenskí plutvoví plavci z klubu Careta Zvolen majú za sebou ďalší úspech. Vyhrali v 1. kole Ligy mládeže na domácej pôde.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie víťazstvo: Plutvoví plavci Carety Zvolen ovládli aj druhé tohtoročné preteky

Prvé kolo Ligy mládeže v plutvovom plávaní sa konalo uplynulú sobotu vo zvolenskej plavárni. V bazeéne si sily zmerali plavci zo siedmich slovenských klubov disciplínach plávanie s monoplutvou (PP), rýchlostné plávanie pod vodou (RP) a plávanie s klasickými plutvami (BF).

Vynikajúcu formu a post najlepšieho slovenského klubu potvrdil Klub vodných športov Careta pri TU vo Zvolene. Jeho pretekári získali 24 medailí, 4 pódiové umiestnenia v štafetách a ziskom 2569 bodov v tomto kole Ligy mládeže zvíťazili. Na druhom mieste sa so stratou 414 bodov umiestnil druhý zvolenský klub KŠP Calypso a na treťom zo ziskom 1806 bodov skončili plavci z klubu KVŠ Oceán Bratislava.

Najviac žiarila Vasilová

V sobotu spomedzi Careťákov najviac zažiarila Hanka Vasilová, ktorá v kategórii E0 (pretekári do 9 rokov) získala zlatú medailu vo všetkých svojich disciplínach. Vasilová sa tešila aj z víťazstva v štafete 4×50m PP v zložení Vasilová Hraško, Hudáková, Hausner.

V tejto kategórii si pre cenné kovy doplávali aj Jakub Hraško 2 zlaté), Hanka Hudáková (3 strieborné), Ľubomíra Sopková (2 bronzové) a Alan Hausner (1 bronz). „V kategórii 10 až 11 ročných si striebornú a bronzovú medailu vybojoval Šimon Tóth, Victória Mináčová mala striebro, a Klaudia Korviniová bronzovú,“ povedal tréner plavcov Carety Zvolen Milan Valo.

Úspešné preteky absolvovala aj Barbora Pálková, ktorá v kategórii D (12 – 13 r.) získala dva najcennejšie kovy, ku ktorým pridala aj jedno striebro. V tejto kategórii sa darilo aj Zuzane Nulíčkovej (1 striebro) a Michalovi Vasilovi (1 bronz).

Medzi najstaršími pretekármi v kat. C (14 – 15 r.) sa na stupne pre víťazov prebojovali Zuzana Hrašková, ktorá bola trikrát strieborná a Gabriela Michalčáková, ktorá si doplávala pre jeden bronz.

Úspešné štafety

V štafetách 4 × 50m PP „zvíťazili Careťáci v zložení Vasilová, Hraško, Hudáková, Hausner. Dve druhé miesta vyplávali štafety Michalčák, Tóth Š., Mináčová, Korviniová a Orság, Patáč, Michalčáková, Hrašková. Jedno tretie miesto si vybojovala aj štafeta v zložení Karnas, Mlynárik A., Ličková, Mokoš M.

„Po víťazstve v 1. kole Stredoeurópskeho pohára mládeže je to druhé víťazstvo KVŠ Careta Zvolen v druhých pretekoch za sebou v tomto roku. To je najlepší štart do sezóny v histórii klubu. Veľkú radosť nám robia najmladší pretekári, v ktorých je budúcnosť nášho klubu,“ poznamenal po pretekoch tréner Valo.