Stanislav Černák Kultúra

Ďalšia premiéra vo zvolenskom divadle: Rozprávka, čo do deja zapája najmenších divákov

Zvolenské divadlo pripravuje po októbrovej premiére hry Na konci... ďalšiu novú inscenáciu. Bude ňou rozprávka určená deťom aj dospelým O troch vílach. Hra v réžii Jany Pilzovej má premiéru v nedeľu 24. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia premiéra vo zvolenskom divadle: Rozprávka, čo do deja zapája najmenších divákov
Zdroj: Dnes24.sk

„Interaktívna štúdiová rozprávka zapája do deja najmenších divákov a s humorom predstavuje tri víly z inej galaxie,“ hovorí dramaturgička divadla Uršuľa Ferenčuková. Tie spolu s deťmi hľadajú to najvzácnejšie, čo na Zemi máme. „Víly sa spolu s deťmi naučia všeličo, napríklad aj to, na čo všetko slúži ľudské srdiečko, či aké je dôležité chrániť našu krásnu planétu,“ dodáva.

Aj iné novembrové premiéry

Divadlo však v novembri ponúka aj ďalšie zaujímavé podujatia. Zaujímavou možnosťou nazrieť do zákulisia divadla je Večer s … – Večer s herečkou Janou Pilzovou a umeleckým šéfom, dramaturgom Jánom Chalupkom. Dvaja divadelní jubilanti, ktorí v októbri oslávili spoločnú storočnicu, prezradia v neformálnom rozhovore viac o sebe aj o divadle. Toto podujatie sa uskutoční už v stredu, 6. novembra v Štúdiu DJGT.

Zaujímavým hosťom divadla v jubilejnej 65. sezóne, bude 15. novembra Slovenské vojvodinské divadlo (SVD) z Báčskeho Petrovca v Srbsku. Predstaví sa inscenáciou Helverova noc v réžii Richarda Sanitru, ktorá je výsledkom medzinárodnej spolupráce SVD s DJGT.

Nezabudnite ani na Noc divadiel

Tretia novembrová sobota patrí už tradične Noci divadiel. Tento rok 16. novembra sa do nej zapája desať európskych krajín. „Zvolenské divadlo pripravilo program v duchu príjemného bátia sa a hľadania Fantóma divadla,“ približuje dramaturgička divadla. Pripravená je tiež časť pre deti, kedy bude v Štúdiu DJGT otvorená skúška rozprávky O troch vílach a po skončení tvorivé dielne pre deti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM