Martina Jančiarová Kultúra

Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Zvolenčania majú na výber z atraktívnych akcií

Ani sme sa nenazdali a máme tu posledný júnový týždeň, ktorý prináša množstvo zaujímavých podujatí. Vybrali sme 10 akcii, ktoré sa vo Zvolene oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Zvolenčania majú na výber z atraktívnych akcií
Foto: Nicole Regecová

CESTOPIS PO JUŽNEJ AMERIKE

27. júna o 18:00, Kafé Džezva

Posledný pondelok v mesiaci si budete môcť spríjemniť v známej kaviarni Džezva cestopisom zo zámoria. Ten bude ozvláštnený zaujímavým príbehom. Spomínať sa bude aj cesta kolumbíjskych banánov a kakaa. Vyhotovenie má na svedomí Magda Vaculčiaková. Nenechajte si ujsť čarovnú atmosféru špeciálneho dokumentu zo zahraničia.

NÓRSKE FJORDY (VÝSTAVA)

Každý pracovný deň od 8:00 do 16:00, Galéria na Tehelnej

Krásna príroda Nórska zaiste osloví mnohých dobrodruhov. V našom meste máme tento mesiac jedinečnú príležitosť sa do týchto končín preniesť prostredníctvom umenia. V Galérií na Tehelnej je výstava obrazov Nórskych fjordov. Zbierka diel je z rokov 1870– 1935 a vy si ju môžete obzrieť každý pracovný deň i sobotu.

UROB LEPŠIE FOTKY SO SVOJIM FOŤÁKOM ČI MOBILOM

Každý druhý a štvrtý utorok v mesiaci o 17:00, Stará radnica

Radi fotíte vo voľnom čase a neviete, či všetko robíte správne? V tom prípade sú stretnutia nadšencov fotografovania práve pre vás. Ak sa zastavíte, budete môcť diskutovať so skúsenými fotografmi a určite sa naučíte aj zopár šikovných trikov, ako svoje fotografie vylepšiť.

RATCHET A CLANK: STRÁŽCOVIA GALAXIE

29. júna 2016 o 15:30, Europa Cinemas

Animovaná rozprávka vás prenesie na planétu Solana, ktorú chcú zničiť nebezpeční votrelci. Lišiak Ratchet a robot Clank ich chcú zastaviť, a preto musia svoje sily spojiť s týmom profesionálnych hrdinov, ktorí si hovoria Galaktickí Strážcovia. Dobrodružstvo posilní ich priateľstvo a objavia kus vlastnej identity.

44. ROČNÍK MAJSTROVSTIEV SR V HASIČSKOM ŠPORTE

28. až 30. júna 2016, Námestie SNP

V utorok sa na našom námestí začne už 44. Ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe. O 10:00 vystúpia študenti vysokej školy do prvého podlažia cvičnej veže, o 13:00 sa môžete tešiť na slávnostné otvorenie a o 13:45 bude výstup do 4. podlažia cvičnej veže. V stredu sa program presunie do Banskej Bystrice, no vo štvrtok bude znova pokračovať vo Zvolene. 30. júna o 9:00 uvidíte na námestí požiarny útok a o 13:30 sa budú vyhlasovať výsledky. Denne bude program od desiatej dopĺňaný ukážkami hasičskej techniky a súťažami pre deti.

CITY GROOVE

1. júla 2016 o 21:00, City Cafe

Jeden zo skvelých spôsobov, ako privítať víkend vám ponúka aj miestny cafe bar, City Cafe. V piatok organizujú party, kde vám bude hrať Dj I.Van Vesel.. Príďte si aj vy vychutnať skvelú zábavu na ich terasu.

ČO MI KVETY NATÁRALI

2. júla 2016 o 15:00, Zvolenský zámok

Kvety sú krásne a vedia potešiť ľudské oko, no majú aj iný zmysel? Tak na túto otázku budú hľadať odpoveď v sobotu na zámku. Pripravený je program pre rodiny s deťmi. Vprvej časti si deti vypočujú príbeh o klinčeku, v druhej si ukážu, že nie je klinček ako klinček. A dokonca si v tvorivom ateliéri vyrobia 3D kyticu z papiera. Tak neváhajte a príďte si užiť kvetín!

TURNAJ V MALOM FUTBALE O POHÁR MFK ZVOLEN 2016

2. júla 2016 od 8:00, umelá tráva v areáli MFK Zvolen

V sobotu sa v našom meste uskutoční 1. ročník Turnaja v malom futbale o pohár MFK Zvolen. Turnaja sa zúčastní 16 družstiev. Hrať sa bude na dvoch ihriskách, rozhodovať budú dvaja skúsení rozhodcovia a k dispozícií bude aj bufet. A samozrejme ten najlepší získa putovný pohár.

WE LOVE HOUSE MUSIC

2. júla 2016, Ministry of fun

Príďte sa zabaviť do známeho zvolenského klubu Ministry of fun na house-ovú party. Na parkete bude hrať DJ Mustee a DJ Anndy. Vytancujte sa do sýtosti!

VÝSTAVA STANISLAVA REMESELNÍKA

Počas celého leta, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Výstava karikatúr a kresleného humoru Stanislava Remeselníka je sprístupnená od 2. mája a potrvá počas celého leta. Príďte sa zabaviť aj takýmto netradičným spôsobom.

Čítajte tiež:

Uplynulý týždeň v kocke: 5 správ, ktoré najviac oslovili Zvolenčanov

FOTO: Do Zvolena zavítalo retro: Historické autobusy priamo na námestí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM