Hokej

Čierny novým generálnym manažérom Zvolena: V kádri nastanú výrazné zmeny

Bývalý slovenský hokejový reprezentant si uvedomuje, že do novej funkcie vstupuje v mimoriadne náročnej situácii.

Ilustračný obrázok k článku Čierny novým generálnym manažérom Zvolena: V kádri nastanú výrazné zmeny
Zdroj: TASR

Bývalý slovenský hokejový reprezentant Ladislav Čierny sa stal generálnym manažérom tipsportligového HKM Zvolen. Do funkcie sa presunul po tom, čo pôsobil v predstavenstve klubu. Informovala o tom oficiálna stránka HKM Zvolen.

„Už vlani som si veľmi prial obsadiť post generálneho manažéra. Aj som vedel kým, ale nepresvedčil som ho. Som rodený Zvolenčan a takého som chcel aj do funkcie generálneho manažéra. Laco bude v novej sezóne, len čo bude možné otvoriť štadión, na svojej pozícii pracovať na dennej báze,“ uviedol prezident HKM Zvolen Dušan Mráz.

V náročnej situácii

„Niekoľko rokov som už klubu pomáhal pri skladbe kádra, hoci možno v menšej miere. Teraz to bude iné, bude toho viac a čaká ma nová skúsenosť. Nebol som predtým úplne rozhodnutý, venoval som sa aj iným veciam, najmä podnikaniu. Napokon ma prehovorili a povedal som, že do toho pôjdem,“ poznamenal Čierny pre klubovú stránku.

Bývalý reprezentant si uvedomuje, že do novej funkcie vstupuje v mimoriadne náročnej situácii. „Je veľa otáznikov ohľadom začiatku ďalšej sezóny, financií a sponzorov. Komunikujeme s hráčmi, no teraz je veľmi zložité niekoho podpísať. Nevieme, ako sa situácia ďalej vyvinie. Je to niečo nové, s čím sa ešte nikto doteraz nestretol.“

Najvyššie ambície

Čierny bude káder budovať s cieľom zostaviť tím, ktorý by bojoval o najvyššie priečky. „Ambícia hrať o najvyššie priečky sa nemení a všetko tomu podriadime. Určitú víziu sme si už stanovili a začali sme komunikovať s hráčmi. Zvolen bude mať vždy najvyššie ciele. Momentálne je to o tom, či sa sezóna vôbec začne. Aj akcionári sú zatiaľ zdržanliví a nikto nechce bezhlavo podpisovať hráčov, pokiaľ nevieme, čo sa ďalej bude diať. Je to náročné,“ uviedol Čierny.

Podľa neho by malo dôjsť k zásadným zmenám v kádri. „Máme záujem len o veľmi malú časť tímu z uplynulej sezóny. Momentálne neviem povedať presné číslo, je to však maximálne 5–6 hráčov. Čo sa týka nového tímu, máme záujem primárne o zvolenských a slovenských hráčov. Treba však povedať aj to, že trh s kvalitnými slovenskými hráčmi je obmedzený. Určite sa teda budeme obzerať aj po legionároch, no chceli by sme, aby to už bolo v menšej miere. Vylúčiť však nemôžem ani to, že legionársky limit naplníme. Mužstvo ale chceme zložiť prevažne zo Slovákov, a neupustíme ani od filozofie zapracovávania našich nádejných mladíkov,“ konštatoval Čierny.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM