Jakub Forgács Správy

Chystáte sa do zvolenskej nemocnice? Doterajší režim triedenia pacientov končí

Nemocnica Zvolen zmenila spôsob zisťovania anamnézy pacientov. Takto bude prebiehať po novom.

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa do zvolenskej nemocnice? Doterajší režim triedenia pacientov končí
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica Zvolen, člen skupiny Agel, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu od štvrtka t. j. 18. júnom 2020 o 15:30 končí doterajší režim triedenia pacientov (triáže) pri vstupe na polikliniku, pri vstupe do chirurgického pavilónu a pri vstupe do spoločného pavilónu. Rovnaká zmena sa týka aj Nemocnice Krupina. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK.

"Po zrušení triedenia pacientov pri uvedených vstupoch bude meranie teploty všetkých pacientov, ako aj zisťovanie ich anamnézy súčasťou ambulantného ošetrenia. Týmto opatrením sme vyšli v ústrety pacientom, zrýchli a zefektívni sa ich vybavovanie, pričom zachováme základné preventívne opatrenia ohľadne COVID-19,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Nemocnica Zvolena ponechala k dispozícii izolačné miestnosti v spoločnom pavilóne pre prípad potreby ošetrenia pacienta s podozrením na COVID-19 alebo pacienta pozitívneho na COVID-19. Zostávajú zachované aj izolačné izby na lôžkových oddeleniach v jednotlivých pavilónoch nemocnice. Do pôvodného režimu sa vracia aj poliklinika, tak, ako to bolo v minulosti, otvorená bude v čase od 5:30 hod do 19:00.

V Nemocnici Krupina sa taktiež obnoví pôvodný stav ako spred koronakrízy, takže hlavný aj bočný vchod z dvora bude uzatváraný denne o 18.00 hod..

Nemocnica Zvolen a Nemocnica Krupina zaviedli potrebné opatrenia, ktoré sa týkali organizácie a chodu nemocnice s cieľom ochrániť zamestnancov nemocnice a pacientov pred šírením koronavírusu 17. marca 2020.

V OBRAZOCH: Nemocnica Zvolen zmenila spôsob zisťovania anamnézy pacientov
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM