Stanislav Černák Šport

Chuť po volejbale je veľká! Aká bola príprava zvolenských hráčok na novú sezónu?

Štart ženskej volejbalovej sezóny sa nezadržateľne blíži. Hráčky TJ Slávie TU Zvolen vrcholia s prípravou na premiérový ročník. My sme u kompetentných zisťovali ako vyzerala príprava.

Ilustračný obrázok k článku Chuť po volejbale je veľká! Aká bola príprava zvolenských hráčok na novú sezónu?
Zdroj: Dnes24.sk

Predčasom sme písali o tom, že vo Zvolene sa opäť obnovuje ženský seniorský volejbal. Ubehlo niekoľko mesiacov a štart prvej ligy už nezadržateľne klope na dvere. Už 12. októbra sa začína 1. volejbalová liga žien skupina Stred.

Niektoré uprednostnili Zvolen pred extraligou

„Po organizačnej stránke sme na súťaž pripravení ako sa patrí. V poriadku máme papierové záležitosti, pomocnú ruku nám už podalo aj niekoľko sponzorov a najmä sme poskladali kvalitný káder,“ prezradil manažér tímu a v súčasnosti už aj asistent trénera Ľubomír Havran.

Počas prípravy sa práve Ľubo Havran snažil vyskladať kvalitný tím. „Teší ma, že nami vytypované dievčatá reagovali kladne. Hoci fungovať budeme na amatérskej úrovni, dievčatám sa vidina hrávania súťažného volejbalu opäť vo Zvolene a navyše po niekoľkých rokoch páči. Niektoré ju dokonca uprednostnili pred extraligou,“ neskrýval nadšenie Havran.

Skúsený tréner Martin Rašner sa prvýkrát so svojimi zverenkyňami stretol oficiálne 3. septembra. „Teší ma, že tréningová účasť je veľká a na dievčatách vidieť chuť pracovať. V príprave napokon máme aj osem hráčok s extraligovými skúsenosťami, ktoré idú príkladom aj ostatným dievčatám,“ pochvaľoval si tréner Rašner.

Tvorí sa výborná partia

Partiu, ktorá sa tvorí si pochvaľuje aj hráčka Mária Osvaldová, ktorá kvôli zvolenskej ponuke odmietla extraligovú zo Žiaru nad Hronom. Volejbalistku Žiaru sa napokon do súťaže ani neprihlásili, takže Mária môže byť so svojím rozhodnutím spokojná. „Sme len na začiatku a postupne sa zohrávame, takže do začiatku súťaže by to malo byť dobré. Mám z toho dobrý pocit. Partia sme naozaj dobrá, rozumieme si aj mimo palubovky,“ povedala Osvaldová a pokračovala, „Ženský volejbal sa vo Zvolene nehral poriadne dlho. Byť súčasťou jeho znovuzrodenia je preto vzrušujúce. Verím, že postupne si získame aj priaznivcov, ktorých potešíme peknou hrou a úspešnými výsledkami.“

V TJ Slávia TU Zvolen vládne od prvých okamihov ozajstná pohoda a dobré vzťahy. Boli sme aj zvedavý, s akými cieľmi vstupuje tento tím do súťaže. „Sme nováčik, no trúfame si aj na tie najvyššie. Uvidíme, v každom prípade chceme pracovať koncepčne a v prospech Slávie. Dôležité je, že dievčatá juniorky už nebudú musieť za volejbalom zo Zvolena odchádzať,“ dodal manažér Havran.

Prípravné zápasy

Zvolenské hráčky už odohrali aj prípravný turnaj v Hnúšti a domáci zápas proti Poltáru. Na turnaji v Hnúšti obsadili Zvolenčanky druhé miesto. Výsledky turnaja v Hnúšti: R. Sobota 2:0 (17, 21), Poltár 0:2 (-23, –17), Hnúšťa 2:1 (19, –19, 11), Žiar nad Hronom 2:0 (12, 18).

Na domáci prípravný zápas proti Poltáru bolo zvedavých množstvo fanúšikov. Naše volejbalistky ľudí hladných po ženskom volejbale nesklamali a v ťažkom zápase vyhrali 3:2.„Na tento zápas sme sa zišli v takmer kompletnom zložení. Súperom bol mladý, ale šikovný tím z Poltára, ktorý preveril naše možnosti a ukázal chyby, na ktorých sa musí pracovať. Nastupovali sme do každého setu s iným zložením a nestriedali sme hráčky v krízových situáciách a aj to sa určite prejavilo na výsledku. Ten však nebol až taký dôležitý, potešila predvedená hra a veľmi dobrá súhra nanovo vytvoreného celku. Za zmienku stojí aj fakt, že diváci sú hladní po ženskom volejbale, keďže prišli v pre nás prekvapujúcom a to hojnom počte. Ďakujeme za podporu,“ povedal po zápase s Poltárom manažér klubu Ľubomír Havran.

Na záver ešte pridáme súpisku kompletného kádra TJ Slávia TU Zvolen: Barbora Luptáková, Eva Eleková, Eva Luptáková, Eva Piatrová, Gabriela Fridrichová, Jana Tužinská, Katarína Medzihorská, Kristína Gverovičová, Lucia Dobríková, Lucia Trnavská, Marcela Buzalková, Mária Osvaldová, Martina Hríbiková, Martina Orolínová, Michaela Balážová, Petra Lojeková, Veronika Volfová, Viktória Michelčíková, Zuzana Pekárová

Foto: archív klubu

Prípravný volejbal: Zvolen - Poltár
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM