Jakub Forgács Rôzne Správy

Bystricu rozvoňali tradičné dobroty a zaplnili remeselníci. Jarmok je v plnom prúde, VIDEO a FOTO

Udalosť roka je tu! V Bystrici sa koná už 362. Radvanský jarmok. Ako to aktuálne vyzerá v centre mesta?

Zdroj: Dnes24.sk

Bystrica naplno žije jarmočnou atmosférou. Vo štvrtok popoludní v meste odštartoval 362. Radvanský jarmok (5. – 8. septembra), ktorý do centra láka domácich aj cezpoľných návštevníkov.

Okrem predajných stánkov, atrakcií a bohatého programu, ktorý odštartuje už v piatok popoludní, však priniesol aj viaceré dopravné obmedzenia. Rátať by s nimi mali nielen vodiči, ale aj cestujúci v bystrickej MHD.

V piatok pred obedom sme sa vybrali do mesta, aby sme pre vás zachytili prvé zábery z Radvanského jarmoku v čase, keď sú otvorené nielen stánky s občerstvením, ale aj tie remeselné a s ľudovo – umeleckými výrobkami. Nechýbajú medzi nimi ani tradičné varešky či zvony, v ktorých duchu sa tohtoročný jarmok bude niesť.

Prešli sme centrom mesta, no zavítali sme aj k atrakciám, ktoré pribudli na viacerých miestach v Bystrici. Obľúbené kolotoče však zatiaľ poväčšine stoja. Najväčší nápor zažijú práve večer a cez víkend.

Pozrite si tiež, kde všade nájdete stánky a atrakcie a kedy budú otvorené:

  • Prevádzkový čas pohostinské a reštauračné služby – Námestie Štefana Moysesa, Dolná ulica, Štefánikovo nábrežie, Hronské predmestie: štvrtok 14:00 – 2:00. piatok 9:00 – 2:00, sobota 9:00 – 2:00, nedeľa 9:00 – 16:00
  • Trh tradičných remesiel a stánky s ľudovo – umeleckými výrobkami – Námestie Štefana Moysesa, Námestie SNP, Dolná ulica: piatok 10:00 – 20:00, sobota 9:00 – 20:00, nedeľa 9:00 – 16:00
  • Prevádzkový čas zábavných zariadení, atrakcií a lunaparkov – Štefánikovo nábrežie, Hronské predmestie, Námestie Slobody: štvrtok – nedeľa 9:00 – 24:00 (hudobná produkcia do 22:00)

Pozrite si na videu a v priloženej fotogalérii, ako to aktuálne vyzerá na 362. Radvanskom jarmoku!

V OBRAZOCH: 362. Radvanský jarmok v plnom prúde. Pozrite si ho na fotkách
31
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM