Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 37. kole Tipos extraligy s HK Poprad 2:3.

Ilustračný obrázok k článku Bola to dráma do posledných sekúnd: Zvolenčania však proti Popradu nebodovali, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V prvej tretine boli hostia lepším mužstvom, ale prvú šancu nevyužili domáci hokejisti. Strelu Nuutinena i dorážku Viedenského Vošvrda ustál. Následne hrozil Poprad, Livingston neuspel zoči – voči Rahmovi a podobne dopadol zblízka neskôr i Haščák. V presilovke mali hráči spod Tatier niekoľko dobrých striel, ale nemali charakter nebezpečných. Zvolen mohol odpovedať v 15. minúte Nuutinenom z ľavého kruhu, proti bol český brankár v drese ‚kamzíkov‘. Na opačnej strane neskončila gólom ani príležitosť Matúša Paločka.

V druhej tretine zaujal rýchly prienik Kelemena, Vošvrda puk nepustil za seba a zvládol i presilovku HKM. Naopak Popradčania išli do vedenia v oslabení, keď Haščák našiel v medzikruží Bjalončíka a jeho krátky nájazd bol úspešný – 0:1. Odpovedať mohol domáci Bondra zblízka, ale nepodarilo sa mu to a prišiel ďalší trest. Vandas dostal veľa priestoru za bránkou, prihral Bjalončíkovi a ten z uhla prekvapil Rahma – 0:2. V polovici stretnutia sa striedali útoky na oboch stranách, na zvolenskej nevyužil dve šance Kelemen, na popradskej Haščák so Skokanom. Tutovku mal niekoľko sekúnd pred druhou prestávkou po chybe Zuzina Zagrapan, ale strieľal do žŕdky.

Nástup do tretej tretiny mal Zvolen výborný, už v štrnástej sekunde po prieniku Kelemena sa dostal zrazený puk pred Bondru a ten úplne voľný pred Vošvrdom nezaváhal – 1:2. Ešte v tej istej minúte mohli hostia odpovedať z úniku Vandasa, Rahm bol proti. Domáci potom nevyužili presilovku a aj v hre piatich proti piatim mali o niečo viac šancí. S pribúdajúcimi minútami si vytvorili i tlak, ale pribrzdil ich faul Kelemena a následné oslabenie, ktoré napokon zvládli. V závere pritlačili Podtatrancov, odvolali brankára, hrali v šestici , no Haščákovi sa podarilo skórovať do prázdnej svätyne súpera. Zvolen ešte nevzdal zbrane, Kolenič deväť sekúnd pred koncom znížil na 2:3, ale na vyrovnanie už hokejistom spod Pustého hradu čas nezostal.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

• Góly: 41. R. Bondra (Kelemen, J. Mikúš), 60. Kolenič (Marcinek, Kubka) – 24. Bjalončík (M. Haščák, Ulrych), 27. Bjalončík (Vandas, Ulrych), 60. M. Haščák (Dalhuisen)
  • Rozhodovali: D. Konc st., M. Valach – Gegáň, Jedlička
  • Vylúčení na 2 min: 3:2
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:1
  • bez divákov.
  • Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Viedenský, Nuutinen, McPherson – Stupka, M. Halama, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek
  • Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Marek Hudec, D. Brejčák, Kramár – P. Svitana, Skokan, M. Haščák – Vandas, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Preisinger, Matej Paločko

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Až druhá polovica stretnutia bola podľa našich predstáv. Nerealizovali sme dobre naše šance, dali sme iba jeden gól, ak nepočítam ten druhý deväť sekúnd pred koncom. Poprad bol v prvej tretine lepší, prehrával nás. Až neskôr sa to vyrovnalo. My sme nemali dostatočný tlak do bránky a to rozhodlo o našej prehre. Mali sme sa v útoku viac presadiť.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Bol to zaujímavý zápas, obe mužstvá odviedli dobrý výkon. V takýchto vyrovnaných dueloch vyhráva ten, kto dá viac gólov. Sme radi, že sme to boli tentokrát my. Rozhodol náš prvý gól v oslabení a hneď na to ďalší na 2:0 pre nás. Ďalej aj obetavosť, ctižiadosť mojich zverencov. Toto mužstvo má silu, morálku, vôľu. Dnes sme boli aj dostatočne efektívni. Teší nás, že sme znovu na prvom mieste.“

Marcel Haščák, strelec víťazného gólu Popradu: „Teší ma, že sme vyhrali. Išli sme do Zvolena po tri body. Nakopol nás gól v oslabení, pridali sme aj druhý, čo bolo rozhodujúce. Zvolen hral dobre, nebolo to jednoduché. Sme teraz v tabuľke prví, čo si viac môžeme priať.“

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.