Jakub Forgács Rôzne Správy

Blíži sa magický dátum: Koľko snúbencov to chce využiť vo Zvolene?

Už o pár dní nastane dátum plný dvojok. Svoje "áno" si chcú v tento deň povedať aj páriky v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa magický dátum: Koľko snúbencov to chce využiť vo Zvolene?
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Hoci Valentín je už za nami, zaľúbenci si vo februári našli aj ďalší dátum, ktorý tentoraz párikom ponúkne súhru magických čísel. Už v sobotu bude totiž 22. 2. 2020. Ako sme však zistili, napriek tomu sa so sobášmi v meste vrece trhať nebude.

„Sobota 22. 2. nebude počtom svadieb vo Zvolene nijako výnimočná, na Zvolenskom zámku máme naplánované tri sobáše, čo je u nás v priemere bežné. Snúbencov bude oddávať poslankyňa podľa bežného rozpisu služieb oddávajúcich,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 hovorkyňa mesta Ľubomíra Honíšková.

Ako ďalej poznamenala, snúbenci sa vo Zvolene sobášia na Zvolenskom zámku, na Starej radnici či na špeciálnu požiadavku aj na Kováčovej. „Najfrekvento­vanejším mesiacom svadieb je september a zaujímavým dátumom bude napríklad aj 10. október, kedy je na Zvolenskom zámku už teraz naplánovaných šesť svadieb,“ dodala Honíšková.

Dvojky v dátume môžu pre mnohých symbolizovať pár a sú tak späté aj so sobášom. Výhodou je, že takýto dátum si budúci manželia budú ľahko pamätať. Tento rok navyše vyšiel na sobotu.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj svadobné zábery zvolenského fotografa!

Foto: ilustračné

Svadobné fotografie Jaroslava Moravčíka
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM