Stanislav Černák Správy

Až 35 šiestakov promovalo: Žiaci Detskej lesníckej univerzity študovali tajomstvá lesa

Od decembra do júna študovalo až 35 šiestakov na Detskej lesníckej univerzite. Odhaľovanie tajomstiev lesa bolo rozdelené do ôsmich tematických celkov.

Ilustračný obrázok k článku Až 35 šiestakov promovalo: Žiaci Detskej lesníckej univerzity študovali tajomstvá lesa
Zdroj: TASR

Zachováme lesy pre budúce generácie, lebo osud lesov je v našich rukách – tento odkaz odovzdali pri štvrtkových promóciách poslucháči Detskej lesníckej univerzity nielen slovenským lesníkom, ale aj celej verejnosti. Slávnostný akt sa uskutoční popoludní v aule Technickej univerzity vo Zvolene.

Až 35 šiestakov

Poslucháčmi Detskej lesníckej univerzity sa od decembra do júna stalo 35 šiestakov základných škôl z Pliešoviec, Sliača, Štiavnických Baní, Vígľaša a Slatinských Lazov. Mladí študenti počas siedmich mesiacov poznávali zaujímavosti slovenského lesa nielen teoreticky, či už na akademickej pôde, alebo priamo v lese, ale aj zážitkovým vyučovaním prostredníctvom aktivít lesnej pedagogiky.

Tajomstvá lesa boli rozdelené do ôsmich tematických celkov ako napríklad Drevo tradičný materiál, Z poľovníckej kapsy, Lesní architekti, Príbeh lesa od semienka po strom. Poslucháči detskej lesníckej univerzity si získanú teóriu overili vo virtuálnej jaskyni. Rovnako mali možnosť otestovať trenažér lesného harvestera a vyskúšať si, aké náročné je rozhodnúť o osude dospelých zrelých stromov.

Záujem mladých o prírodné hodnoty

Ešte pred prevzatím diplomov zasadlo na Mestskom úrade vo Zvolene Detské mestské zastupiteľstvo zložené z poslucháčov Detskej lesníckej univerzity, počas ktorého absolventi za asistencie skúsených lesných odborníkov navrhli, ako by mali vyzerať lesy v okolí ich miest a obcí.

„Chceme prebudiť záujem mladej generácie o prírodné hodnoty, vyzdvihnúť spätosť človeka s prírodou a poukázať aj na potrebné vzdelanie a prácu odborníkov, ktorí sa o lesy cielene starajú,“ uviedla manažérka projektu Ľudmila Marušáková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM