Stanislav Černák Správy

Atraktívne plány v Laniciach: Mestský park, cyklochodníky, amfiteáter aj jazierko!

Tak to vyzerá, že mestský park Horné Lanice prejde výraznejšou zmenou. Mal by vzniknúť mestský park s umelým jazierkom a to nie je všetko.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívne plány v Laniciach: Mestský park, cyklochodníky, amfiteáter aj jazierko!
Zdroj: TASR

Mestskí poslanci schválili ešte na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva zmenu územnú plánu mestského parku Horné Lanice. Ako informoval hlavný architekt mesta Zvolen Peter Kašša, tak na spracovanie podkladov pre zmenu územného plánu dostali grant 20 000 eur na podnet OZ Slatinka.

Prvý krok, teda dôležitú zmenu územného plánu, bez ktorého by sa nedalo pohnúť ďalej je teda za nami. „Do budúcnosti sa v Horných Laniciach ráta s mestským parkom s doplnkovým športovo-rekreačným vybavením, chodníkmi, cyklochodníkmi, amfiteátrom, záchytným parkoviskom, oddychovými plochami a samozrejme aj mestským mobiliárom,“ povedal mestský architekt Kašša.

Samozrejme, že už existujúce rodinné domy na severnom okraji ostanú zachované, podľa predkladanej správy to však vyzerá na likvidáciu záhradiek a radových garáží. „Prístupová komunikácia do areálu parku bude riešená odbočením z navrhovanej Hronskej ulice mostom cez elektrárenský kanál s ukončením na záchytnom parkovisku. Územie bude doplnené vodnými plochami a to realizáciou novej vodnej plochy – umelého jazera ako aj zaplavením centrálnej časti biocentra,“ priblížil Kašša.

Nuž, ako to teda ďalej dopadne sa uvidí, prvý krok k realizácii však už mestskí poslanci urobili.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM