Stanislav Černák Rôzne

5 rád od ostrieľanej kaderníčky zo Zvolena: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Vlasy sú korunou krásy pre každú ženu. V čom však spočíva tajomstvo pekného účesu? Spýtali sme sa priamo odborníčky zo Zvolena.

Ilustračný obrázok k článku 5 rád od ostrieľanej kaderníčky zo Zvolena: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?
Zdroj: Dnes24.sk

Lucia Maliniaková Péchyová zo známeho salónu Rosalie študovala na SOU dopravy a služieb vo Zvolene, odbor kaderník, ktorý ukončila maturitou. Remeslo kaderníčky jej však učarovalo od malička. „Už aj ako malá som sa rada hrala pred zrkadlom a strihala som bábiky a čakala som, ako im narastú vlasy, no bohužiaľ, nenarástli,“ povedala so smiechom pre náš portál známa kaderníčka. „Pri rozhodovaní na základnej škole som vedela, že vlasy budú pre mňa správnou voľbou a moji zlatí rodičia ma v tom podporili,“ doplnila.

Aké sú trendy

Čo podľa Lucie práve dnes letí a nosí sa? Začnime u pánov. „Pánske účesy sa veľmi zmenili, časy keď sa chalani strihali na „hríbik“ alebo dohola sú už minulosťou. Trendové sú ležérne, vzdušné účesy s prestrihanými bokmi a kratšej časti zátylku s predlženými vlasmi na vrchu hlavy. Predlžujú sa aj ofiny prehodené na bok. Kombinácia účesu a brady bude trendom dnešného roka,“ prezradila Maliniaková Péchyová.

A ako je to u dievčat a žien? „Trendom pre dievčatá s kratšími vlasmi v roku 2015 bude mikádo alebo tak povediac BOB, alebo LOB prevzdušnené línie obohatené rôznymi prvkami ako napríklad asymetria, sexi vlny. K tomuto účesu je vhodný prirodzený melír, ktorý krásne rozžiari celkový vzhľad,“ ochotne povedala sympatická Lucia.

Pokračovali sme však ešte pri ženách. „Polodlhé vlasy pôjdu tiež v trende predĺženého a prestrihaného LOBA obohateného o ombré. Dlhé vlasy sa budú niesť v znamení glamour, čo znamená pôvabný. Budú to prirodzené veľké vlny, tento rok sa vracajú aj obľúbené copy alebo vrkoče. Veľkým prekvapením môže byť aj mokrý efekt vlasov začesaných dozadu,“ doplnila.

Rada nad zlato

Práca kaderníka nie je zrejme len o ostrihaní, prípadne nafarbení. Zvedaví sme boli, čo by podľa Lucie mala ešte vedieť dobrá kaderníčka. „Dobrá kaderníčka by mala dať svojim zákazníčkam radu ako si upraviť vlasy, ako sa o ne starať, poučiť ich čo všetko potrebujú, aby si poradili s účesom aj doma,“ povedala zvolenská odborníčka a s úsmevom dodala, „Vlastne dať jej rady, aby si udržala pekný účes až do najbližšej návštevy salónu.“

Spokojné obidve strany

Jednou z najlepších vizitiek každého kaderníka je istotne, keď sa k nemu vracajú spokojní zákazníci. Čo treba preto urobiť a čo preto robí Lucia? „Neustále sa vzdelávam, sledujem trendy, skracujem vlasy, potom ich predlžujem,“ povedala s úsmevom zvolenská kaderníčka a pokračovala, „Chodím po školeniach, snažím sa byť skvelý odborník, aby všetci zákazníci odchádzali spokojní.“

Ako ďalej prezradila Lucia, tak práve pocit, keď sú ľudia a jej zákazníci spokojní a šťastní má na tejto práci najradšej. „Keď sú zákazníci spokojní, vracajú mi to úsmevmi, začo im veľmi pekne ďakujem,“ dodala.

Táto práca prináša aj mnoho úsmevných príhod a nečakaných požiadaviek. „Prednedávnom som kočke farbila vlasy tyrkysovomodrou farbou. Najväčší špecialisti na účesy sú však hokejisti. Dvaja útočníci mali na zátylku vystrihané tváre. Pre mňa je to výzva a ja mám rada výzvy,“ vyznala sa Lucia.

Základné rady

Na záver si poriadne preštudujte 5 rád od ostrieľanej odborníčky, čo robiť, keď chcete dobre vyzerať:

1, Vlasy sú korunou krásy preto sa o ne treba vhodne starať. Umývame ich podľa potreby a používame primerane aj šampón aj kondicionér. Horúca voda nieje vhodná, posledné splachovanie by malo byť vlažnou vodou pre lesk.

2,Vlasy nie je dobré po umytí šúchať uterákom, ale nechať ich zabalené v uteráku, aby uterák odsal vodu a potom neskôr treba vlasy vysušiť vlažným fénom.

3,Dôležitý je správny výber kozmetiky pre váš typ vlasov.

4,Nepreháňajte to zo stylingom, nedávajte všetkého veľa, niekedy je menej viac.

5,Pravidelne navštevujte svojho kaderníka, určite sa potešíte a on poteší vás.

Foto: ilustračné (Salón Rosalie)

Pod rukami zvolenskej kaderníčky vznikajú kvalitné účesy
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM