Barbara Dallosová Rôzne

Zubári vs. peňaženky pacientov: Zisťovali sme, aké skúsenosti majú Žiarčania

Návšteva stomatológa nepatrí medzi tie obľúbené. Zvlášť, ak po zosadnutí zo zubárskeho kresla treba vyťahovať peňaženku. Na to, aké skúsenosti majú s platením u zubárov sme sa pýtali niekoľkých obyvateľov nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Zubári vs. peňaženky pacientov: Zisťovali sme, aké skúsenosti majú Žiarčania
Zdroj: TASR

V Žiari nad Hronom ordinuje niekoľko stomatológov. Na tom, koľko u nich zaplatíte, sa môže odraziť aj to, či sú súkromní, alebo majú zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou. Pred časom sme vám priniesli kompletný zoznam stomatológov v meste aj s informáciami o zazmluvneniach a s kontaktami.

Teraz sme sa na názor pýtali samotných pacientov. A toto sú reakcie.

Jozef (46): No vždy je to mastná suma a to som s chrupom nikdy nemal nejaké problémy. Mám ale veľmi zhovievavú zubárku, ktorá podľa mňa tiež musí chápať že peniaze nepršia z neba. Vždy mi na preventívnej aspoň približne povie, čo mi bude nabudúce všetko robiť a koľko ma to asi bude stáť.

Lýdia (39): Ja už len počujem slovo zubár a mám zimomriavky. Niekedy mám pocit, že tá zdravotná starostlivosť vlastne nie je pre všetkých. Keď dcéra nosila strojček, na kontrolu s ním chodila každý mesiac. Odhliadnuc od toho, koľko nás celý ten strojček s nasadzovaním, všetkými vyšetreniami a odtlačkami a potom dávaním dole stál, ešte sme platili aj za každú tú kontrolu, len za to, že sa zubár pozrel do úst.

Ema (24): Chodím raz do roka, aby som toľko nemusela platiť. Ale chrup mám našťastie zdravý takže sa toho ani nebojím. Keď mi aj musela niečo robiť, tak to nebolo zas také drahé, ako ľudia strašia, keďže moja zubárka je štátna.

Jana (48): Pre štvorčlennú rodinu je to určite záťaž pre rozpočet. Snažíme sa si to doma plánovať, aby sme nešli všetci v jeden mesiac k zubárovi, samozrejme, nehovorím o akútnych veciach. A hlavne treba chodiť na preventívky,čo poisťovňa dáva, treba brať, inak sa človek nedoplatí.

Zuzana (24): Samozrejme, zubári sú drahí. Čo sa mi ale nepáči, je že moja zubárka, vždy keď som u nej, ma rovno odporučí a rovno aj objedná na dentálnu hygienu. Tú robí pani, ktorá má dvere hneď vedľa a tiež to nie je zadarmo. Myslím, že si takto dohadzujú kšefty lebo som to počula už aj od iných pacientov a neviem o tom, že by u iných zubárov každého posielali na dentálnu hygienu.

Jakub (32): Ja teda nemám takú skúsenosť, že by som sa nevedel doplatiť u zubára. Chodím na tie preventívky, niekedy ma potom objedná na nejaké vŕtanie. Naposledy so tam nechal 30 eur, ale zase, nechodím tam 5-krát ročne. A tých 30 eur človek pustí hocikde, ani nevie…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM