Barbara Dallosová Basketbal Šport

Zranenia a maródky potrápili: Žiarčania dostali od súpera nakladačku, FOTO

Chorobami oslabení Žiarčania majú za sebou trpkú prehru. Tréner vysvetľuje, čo na palubovke zlyhávalo...

Ilustračný obrázok k článku Zranenia a maródky potrápili: Žiarčania dostali od súpera nakladačku, FOTO
10
Galéria
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Starší žiaci BK MŠK Žiar nad Hronom odohrali v sobotu (13.10.) so silným súperom ťažký zápas. K slabšej forme Žiarčanov prispelo niekoľko faktorov. Ako vysvetľuje tréner Norbert Nagy, po veľkej maródke spôsobenej chorobami a hlavne viacerými zraneniami chlapci ťažšie hľadajú správny herný rytmus.

Ešte v úvode zápasu sa zdalo, že naši basketbalisti budú Levičanom vyrovnaným súperom. Na konci prvej štvrtiny za stavu 25:16
však nepremenili dve čisté šance spod koša, naopak, inkasovali po nájazde do úplne otvorenej svojej šestky v poslednej sekunde ľahký kôš.

,,Od tohto momentu akoby stratili chuť niečo na palubovke hostí ukázať. V obrane boli málo pohybliví a agresívni. V útoku sa snažili presadiť driblingom, akoby neverili svojim spoluhráčom, že dokážu súpera prekonať kolektívnym poňatím útoku. Chlapci urobili obrovské množstvo strát, ktoré rozbehnutí Levičania nemilosrdne trestali. Pokiaľ si chlapci neuvedomia, že dnes sa hrá basketbal na hrane agresivity a nikto vám žiadny priestor na rozohrávku nenechá, budú si musieť na takéto výsledky v lige zvyknúť," konštatoval Nagy.

Skúsený tréner však nehádže flintu do žita a ako dodáva, ak chalani pridajú na dôraze a pôjdu v obrane aj v útoku viac do kolien, určite sa ich výsledky zlepšia. Napriek prehre vyzdvihuje Nagy výkony niektorých svojich zverencov, a to výkon Aďa Kňažka a niekoľko dobrých herných momentov Mateja Tončíka.

Ako dodáva, tento týždeň čaká starších žiakov regenerácia na bazéne a v saune, následne majú dva týždne čas sa poctivo pripraviť na zápasy v Seredi a v Trnave.

Výsledky

  • ŠBK Junior Levice : MŠK BK Žiar nad Hronom 102:48 (27:16, 55:21, 78:36)
  • Body: Kňažko 20, Tončík 11, Barcík 3, Jozefčák 3, Melaga 3, Bielik 2, Mihálka 2, Pavol 2, Šmondrk 2
  • Hrali: Kvak
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM