Barbara Dallosová Rôzne Správy

Žiarski útulkáči v mrazoch potrebujú našu pomoc: Vznikol pekný nápad

V chladných mesiacoch potrebujú psíci v kotercoch našu pomoc viac než hocikedy inokedy. V Žiari preto vznikli špeciálne jednodňové vianočné trhy.

Ilustračný obrázok k článku Žiarski útulkáči v mrazoch potrebujú našu pomoc: Vznikol pekný nápad
Zdroj: TASR

Práve predsviatočné obdobie je časom, kedy ľudia intenzívnejšie myslia nadruhých. S charitatívnymi akciami sa v advetných týždňoch trhá vrece, a to je dobre. K šnúre podujatí s dobrou myšlienkou sa pridávajú Vianočné trhy v žiarskom Art Café 20. decembra od 15:00 popoludní do ôsmej večer.

Prinesené veci poputujú do útulku v správe OZ Strážni anjeli, kde čakajú na svoj nový domov desiatky psíkov. Pre útulkáčov sú práve chladné mesiace v kotercoch najťažším obdobím.

,,Ak vám nie sú ľahostajné psíky v útulku, môžete priniesť pre psíkov deky (aj staršie), aby im nebola zima, staršie obliečky, uteráky, psie hračky, obojky, vodítka, granule, psie mašrtky, konzervy či piškóty, prípadne drogériu ako Savo, Jar, vlhčené utierky…," vymenúvajú v mene organizátorov Karolína Bobríková a Zuzana Ťažiarová.

,,Všetky vyzbierané veci odovzdáme priamo útulku," uvádzajú organizátorky.

Popri zbierke budú v priestoroch Art Café prebiehať vianočné trhy, svoje produkty na nich ponúknu lokálni výrobcovia. Na pultíky vyložia ľudové tričká, voňavé eko mydielka a kozmetiku, pochutiny zo záhrady, maľované tenisky, náušnice, keramiku, štrikované hračky a iné. Nebude chýbať voňavý punč.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM