Barbara Dallosová Rôzne

Žiarska tanečnica Dominika pred odchodom do Číny: Každý deň tvrdá drina, FOTO

Krásna tmavovláska so svojím tanečným partnerom vyrazia na svetový šampionát do Číny. Už teraz googlia, čo chcú v ďalekej zemi stihnúť vidieť, na prvom mieste je ale tvrdý tréning.

Ilustračný obrázok k článku Žiarska tanečnica Dominika pred odchodom do Číny: Každý deň tvrdá drina, FOTO
Zdroj: archív D. Rošková

Tanečníci Dominika Rošková z a Jaroslav Oboňa sú vo svojej kategórii úradujúcimi vicemajstrami Slovenska. Teraz ich ale čaká najväčšia tanečná výzva v živote. O titul majstrov sveta zabojujú na najvyššej súťaži v ďalekej Číne.

Dominika z obce Lovčica-Trubín je odchovankyňou žiarskeho tanečeného klubuTŠK Stella, v súčasnosti pôsobí v prestížnom bratislavskom DANCECOOL.

Čítajte tiež: Očarujúca Dominika (25): Boli časy, keď už si nedávala šance, teraz tancuje po boku zvučných mien! Súkromné FOTO

Z Rimini do Poľska

Dominika s Jaroslavom nás budú reprezentovať na celosvetovej úrovni a pri príprave sa nič neodpúšťa. Počas leta pritom stihli absolvovať ešte majstrovstvá Európy v talianskom Rimini, kde sa umiestnili v TOP 48.

,,Je to celkom dobrý výsledok, ale pre nás to bola skôr len zastávka v príprave na blížiace sa majstrovstvá v Číne. Väčšina párov si urobila po Európe krátku prestávku, my sem však hneď z Rimini cestovali na prvé sústredenie do Varšavy," vysvetľuje Dominika.

Poľský camp absolvoval tanečný pár už pred rokom a podľa Dominiky patrí medzi najkvalifikova­nejšie na svete.

,,Trénovali sme len s mnohonásobnými majstrami sveta a tanečnými legendami. Zažili sme neopísateľný týždeň plný zážitkov a silných emócií. Ešte stále náš ženie nadšenie, elán a motivácia, ktorými sme tam nasiakli," spomína Dominika na prípravu v poľskej metropole.

Návrat do milovaného Žiaru

Tanečný pár si dlho neoddýchol a po Varšave zamierili Dominika s Jaroslavom na ďalšie sústredenie, tentoraz k našim českým susedom do Telníc. Odtiaľ už ale na Slovensko a rovno do materského žiarskeho klubu.

,,Popri našej príprave sme sa trochu povenovali aj našim detičkám v Bratislave a momentálne dolaďujeme prípravu v našom milovanom Žiari. Blíži sa totiž posledná zastávka pred Čínou, a to náš prvý Grand Slam v Stuttgarte, ktorý nás čaká 9. augusta. A ešte absolvujeme týždňový prípravný kemp v Ľubľane," približuje nabitý program na najbližšie obdobie Dominika.

Príprava vraj zatiaľ ide hladko, naši vicemajstri sa cítia dobre fyzicky a zvládajú aj psychické zaťaženie, ktoré zodpovednosť reprezentovať na vysokej súťaži prináša. Ako hovorí Dominika, vládne síce v prvom rade drina a poctivá práca, ale atmosféra je pohodová.

Po Grand Slame ešte našich reprezentantov čaká posledné vyšperkovanie choreografie a potom už rovno na septembrový šampionát do Číny. ,,Veľmi sa tešíme, už pomaly googlime, čo všetko v čínskom Chengdu navštívime. To, že sa toto všetko dá zrealizovať, je vďaka ľuďom, ktorí nám pomáhajú, za čo sme veľmi vďační. Od finančnej pomoci cez požičanie auta…," dodáva tanečníčka na záver.

Z Dominikinho archívu: Príprava je zaberák, ale úsmev nechýba
8
Galéria
Zdroj: archív D. Rošková
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM