Barbara Dallosová Rôzne Správy

Žiarska radnica s víziou: Ďalšia stavba na námestí aj nové parkovanie v centre

Len kúsok od letného pavilónu by mohla pribudnúť nová stavba. Mesto vysvetľuje, ako by to celé malo vyzerať.

Ilustračný obrázok k článku Žiarska radnica s víziou: Ďalšia stavba na námestí aj nové parkovanie v centre
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Centrum Žiaru nad Hronom za uplynulé roky výrazne zmenilo tvár. Od revitalizácie dokončenej v roku 2011 stojí na Námestí Matice slovenskej zrekonštruovaný hotel, moderné brodisko s tryskami, zóna pre rodiny s deťmi a multifunkčný objekt s rôznymi prevádzkami. Toto leto pribudla oddychová drevostavba, takzvaný letný pavilón.

Tržnica na námestí

Ako informoval vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž, mesto uvažuje o výstavbe novej mestskej tržnice, ktorá by mala nahradiť existujúce trhovisko na Ul. A. Dubčeka. Zámerom samosprávy je postaviť modernú tržnicu priamo v centre mesta.

,,Prvým krokom je štúdia, od tej sa bude všetko odvíjať. Ďalšie dve dôležité veci sú estetické hľadisko, aby stavba korešpondovala s námestím, a vyriešenie dopravy. V súvislosti so zámerom sa musí v centre vyriešiť aj otázka parkovania, pribudnúť by malo 50 parkovacích miest," uviedol pre Žiar24 Baláž.

Menšia a modernejšia

Taká by mala byť tržnica v centre. ,,Štúdia sa ešte nepripravuje, ide len o nápad, zámer. Chceme na tržnicu využiť mestský pozemok a chceme, aby to bolo niečo nové a moderné," vysvetlil Baláž.

Víziou je podľa jeho slov moderná stavba z dreva so skleneným prestrešením, ktorá by korešpondovala s letným pavilónom a celkovým vzhľadom námestia.

Nová tržnica by mala stáť na voľnom priestranstve pred Tatra bankou, smerom k soche Štefana Moysesa. Tržnica bude menšia než tá súčasná, molo by ísť o približne 10 stánkov. Sortiment predajcov má tvoriť ovocie, zelenina, či lokálne farmárske výrobky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM