Katarína Reiterová Správy

Žiarčania vyzlečte svetre: Od zajtra sa v celom meste kúri

Po niekoľkých chladných dňoch zahajuje spoločnosť Dalkia vykurovaciu sezónu. Žiarčania dokonca za teplo môžu ušetriť.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania vyzlečte svetre: Od zajtra sa v celom meste kúri
Zdroj: Webnoviny.sk

Aby sa v našich bytoch začalo kúriť, musí, podľa vyhlášky, klesnúť vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu pod 13 stupňov, a to dva dni po sebe. Zároveň predpoveď počasia na nasledujúce obdobie nepredpokladá oteplenie, ale naopak. „Podľa predpovede počasia sa má od zajtra ochladiť, a teda zajtra Dalkia Žiar nad Hronom, s.r.o. spustí vykurovanie v celom meste,“ hovorí Jarmila Sklenková, manažérka CZT Žiar nad Hronom.

V dvoch objektoch sa už kúri

V Žiari je však možné vykurovať každý dom zvlášť. „Domové odovzdávacie stanice tepla nám umožňujú rozkúriť objekty aj jednotlivo na písomnú žiadosť predsedu domu. Naši odberatelia to aj využívajú, zatiaľ máme na požiadanie rozkúrené dva objekty,“ dodáva ďalej Sklenková.

Na teple môžete aj ušetriť

Podľa manažérky Žiarčania tento rok na teple ušetria. Znižuje sa totiž výška variabilnej zložky, aj keď iba o niekoľko stotiniek. V tomto roku odberatelia platia za variabilnú zložku 0,04948 €/kWh, vlani to bolo 0,05075 €/kWh. Fixná zložky ostáva na rovnakej úrovni, ako tomu bolo vlani, a teda 177,7175 €/kW.

Ilustračné foto.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM