Barbara Dallosová Basketbal Šport

Žiarčania hostili Trnavu: Nervózny začiatok vystriedal dôvod na radosť, FOTO

Na domácej palubovke sa žiarski muži nenechali zastrašiť. Ako zhodnotil tréner, predviedli fanúšikom pekný a oku lahodiaci basketbal.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania hostili Trnavu: Nervózny začiatok vystriedal dôvod na radosť, FOTO
10
Galéria
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Žiarski muži privítali súpera z Trnavy v domácej športovej hale. Zápas mal podľa slov trénera Karola Kučeru rozpačitý začiatok na oboch stranách. Bojovnosť a menšia pomoc šťasteny ale nakoniec priniesli výhru Žiarčanom. Ako opisuje Kučera, po nervóznom štarte sa našim podarilo premeniť dve strely a otvoriť skóre. V ukážkovom prvom polčase Kučerovi zverenci ukázali fanúšikom pekný a oku lahodiaci basketbal.

,,Dodržiavali sme nacvičený systém hry v útoku, podávali sme si rýchlo loptu a dostávali sme sa do dobrých pozícii na zakončenie. V obrane sme získali niekoľko lôpt na perimetri a tým sme si vytvorili 12 bodový náskok v prvom polčase," priblížil tréner.

Druhý polčas už vraj takým basketbalovým divadlom nebol, Žiarčanom spôsobovala problémy súperova zónová obrana. ,,Zrazu sme mali problém so zakončením a hlavne sme prestali hrať nacvičenú hru do zóny. Nepremenili sme veľké množstvo otvorených striel z perimetra a aj z vymedzeného územia. V obrane sme však naďalej poctivo a veľmi dobre pracovali a to nám prinieslo dostatočný náskok, dokonca pár minút pred koncom sme viedli o 20 bodov," opisuje tréner vydreté víťazstvo a spokojne dodáva, že všetci hráči si podelili minutáž a schuti si zahrali.

Výsledky

1. Slovenská liga Muži – skupina o 7. – 11. miesto

  • MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava 74:59 (26:14, 42:30, 62:46)
  • Body: Treml 18, Vrtík 14, Dolník 13, Obert 10, Supuka 10, Kašša 5, Fábry 4
  • Hrali: Páleník, Šály
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM