Barbara Dallosová Rôzne Správy

Žiarčania, čaká nás víkend ako maľovaný: 3 TIPY, kam v okolí + bonus

Letný víkend aký nás čaká, by bol hriech presedieť doma. Máte už program? Inšprirujte sa...

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania, čaká nás víkend ako maľovaný: 3 TIPY, kam v okolí + bonus
Zdroj: TASR

Bodyzorbing

Ak máte radi výzvy a viete si zo seba spraviť tak trochu srandu, toto by mohlo byť niečo pre vás. Bodyzorbing je suchozemským variantom aguazorbingu, aký poznáme z niektorých kúpalísk. Možnosť zabaviť sa sami na sebe a svojich priateľoch pri pokusoch obratne sa pohybovať v prehľadných vzduchom napustených guliach ponúka neďaleké stredisko Salamandra resort.

K vode

Slnečné počasie úraduje už niekoľko dní a víkend nemá byť iný. Hoci nie všetky kúpaliská už odštartovali sezónu, v Žiari a okolí sa už k vode ísť dá. V sobotu (15.6.) po prvý raz v tomto roku otvorí brány návštevníkom plážové žiarske plážové kúpalisko. Z kúpalísk v okrese funguje už aj neďaleký Vodný raj Vyhne. Tí, ktorí majú v obľube prírodné vodné plochy, si môžu vybrať z niekoľkých tajchov v okolí Banskej Štiavnice.

Cyklistika trochu inak

Milovníci dvoch kolies určite vedia, že v našom regióne je z čoho vyberať. Splete cyklotrás sú v lete skvelou možnosťou ako spraviť niečo pre svoje telo a zároveň nakŕmiť dušu krásnymi výhľadmi. Cyklistika však vie byť náročná. Pre tých, ktorí si netrúfajú, nemajú až takú formu, alebo chcú len skúsiť niečo trochu iné, je tu požičovňa elektrobicyklov. Bicykle s prídavným elektromotorom, ktorý znásobuje kinetickú energiu vytváranú človekom, nájdete v centre Banskej Štiavnice (Grand Matej).

Špeciálny tip – novinka v Kremnici

Chcete vidieť niečo neotrepané? Vybehnite do Kremnice a pozrite si čerstvú novinku – Expozíciu jedinečností mesta, ktorá vznikla v priestoroch dolnej brány. Tento historický priestor zaplnili informácie o jedinečnostiach, ktorými Kremnica vynikala v priebehu storočí. Medzi nimi samozrejme mincovňa, mestský hrad, ale aj podzemná elektráreň, významné osobnosti, športové a iné prvenstvá…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM