Barbara Dallosová Správy

Vykoľajený vlak na hlavnom ťahu neďaleko Žiaru: Počítajte so zdržaním!

Vykoľajenie vlaku spôsobilo poškodenie železničnej trate v dĺžke 300 metrov. Doprava na hlavnom ťahu z Bratislavy na stredné Slovensko je podľa železničiarov výrazne obmedzená.

Ilustračný obrázok k článku Vykoľajený vlak na hlavnom ťahu neďaleko Žiaru: Počítajte so zdržaním!
Zdroj: TASR

K poškodeniu železničnej trate v dĺžke približne 300 metrov dnes došlo pri vykoľajení služobného vlaku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa. Pri vykoľajení, ku ktorému došlo o 10.25 h, sa nikto nezranil. Doprava na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen je podľa informácií ŽSR výrazne obmedzená.

ŽSR okamžite nasadili na odstránenie následkov vykoľajenia všetky sily a prostriedky. ,,V súčasnosti zisťujeme rozsah poškodenia a možný, čo najrýchlejší spôsob opravy trate, ktorá sa navyše nachádza v oblúku. S určitosťou vieme povedať, že opraviť zničené koľajnice a podvaly sa nepodarí v priebehu dnešného dňa,“ uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Správca infraštruktúry po dohode s dopravcom – Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s., zabezpečujú pre cestujúcich náhradnú autobusovú dopravu, ktorá bude premávať v úseku Nová Baňa – Kozárovce. Vlaky na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen budú mať z dôvodu zavedenia náhradnej autobusovej dopravy meškanie do 30 minút.

Príčiny vykoľajenia sa podľa Pavlikovej vyšetrujú, škody budú vyčíslené dodatočne. ,,ŽSR sa cestujúcim ospravedlňujú za spôsobené komplikácie a meškanie vlakov v danom úseku," dodala Pavliková s tým, že o predpokladanom termíne obnovenia železničnej prevádzky v tomto úseku budú železnice priebežne informovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM