Barbara Dallosová Rôzne Správy

Volá sa koza v žiarskej mini zoo Beyoncé? Bláznivý KVÍZ, ktorý vás možno prekvapí

Niektoré z desiatky tvrdení o Žiari nad Hronom a jeho obyvateľoch sú faktom, niektoré len výplodom fantázie. Rozoznáte pravdu od bludov? Niekedy to nie je také ľahké...

Ilustračný obrázok k článku Volá sa koza v žiarskej mini zoo Beyoncé? Bláznivý KVÍZ, ktorý vás možno prekvapí
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Prinášame vám ďalší zo série našich populárnych kvízov. Pokúste sa rozlíšiť bláznivé tvrdenia zo života v našom meste na pravdu a čisté výmysly. Pozor, niekedy sú pravdou aj tie najviac pritiahnuté za vlasy.

Kvízové otázky sú uvedené formou tvrdení. Ku každej máte dve možnosti – áno a nie. Zaškrtnutím jednej z nich označíte tvrdenie za pravdivé alebo nepravdivé. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne. Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Hrajte tu: Pravda či blud: Rozlíšte čudné tvrdenia o Žiari

Vyskúšajte tiež:

KVÍZ o okolitých dedinách: Žiarčania, predveďte sa

KVÍZ: Žiarske ulice a ich názvy, skúste trafiť čo najviac

Študenti, absolventi aj ostatní: Otestujte sa, koľko toho viete o žiarskom gymnáziu

Kvíz sa vás opýta aj to, či gazda zo Svätého Kríža pripravil pochúťku, aká nemala obdoby v celom Rakúsko-Uhorsku. Odpoveď sa dozviete až vo vyhodnotení, ako si ale Žiarčania vedia pripomenúť tradície svojich predkov, si môžete pozrieť hneď. Takto tento rok fašiangovali vo dvore Svätokrížskeho do­mu.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM