Barbara Dallosová Správy Samospráva

Veľká výsadba v Žari, pribudne 90 stromov: Poznáme presné lokality

Javory a hraby. To sú stromy, ktorých desiatky kusov pribudnú na niekoľkých miestach v Žiari. Primátor konkretizuje, kde všade.

Ilustračný obrázok k článku Veľká výsadba v Žari, pribudne 90 stromov: Poznáme presné lokality
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

O výsadbe desiatok stromov v Žiari nad Hronom informuje primátor mesta Peter Antal na svojom oficiálnom facebooku. Nových drevín má byť 90 a pôjde zväčša o javor mliečny a niekoľko kusov javora horského a hraba obyčajného.

Alej podľa primátora pribudne na Ulici SNP popri chodníku (pod bývalým Snackom), ďalšie stromy budú pri domove dôchodcov, na sídlisku Sever medzi obchodom a bytovými domami a pri detskom ihrisku. Alej vznikne aj pozdĺž oplotenia medzi bytovkami a štvrtou základnou školou.

,,Keďže žiadne stromy neboli ani v areáli detských jaslí, rozhodli sme sa, že aj tu vysadíme niekoľko drevín. Rovnako vysadíme stromy aj pri výbehu pre psov na Hviezdoslavovej ulici. Vytvoríme tak akýsi hájik, ktorý bude lemovať cvičisko," pridáva Antal ďalšie lokality, ktoré sa majú zazelenať.

Ako uzatvára primátor, cieľom mesta je nielen podporovať biodiverzitu mesta ale aj zlepšovať pohlcovanie prašnosti a hlučnosti pri hlavných cestách.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM