Barbara Dallosová Krimi

Veľká policajná akcia v regióne: Drogy za volantom? Za pár hodín hneď niekoľko prípadov!

Od THC cez extázu po amfetamín. Policajti so psom sondovali v Žiarskom i susedných okresoch. Previnilcov sa našlo hneď niekoľko.

Ilustračný obrázok k článku Veľká policajná akcia v regióne: Drogy za volantom? Za pár hodín hneď niekoľko prípadov!
10
Galéria

V piatok popoludní vyrazili do ulíc Žiaru nad Hronom, Žarnovice a Banskej Štiavnice policajti kriminálnej polície, Obvodných oddelení zo Žiaru nad Hronom, Kremnice, Žarnovice, PMJ a KDI. Spolu s nimi sa do preventívno-bezpečnostnej akcie zapojili aj príslušníci Finančnej správy a služobný pes Ego. O prípade informovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Banskej Bystrici.

Opití aj pod vplyvom drog

Policajti vyšli na cesty s jasným cieľom, zamerali sa na drogy. Len počas niekoľkých hodín odhalili šiestich vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom omamných a psychotropných látok a bola im v organizme zistená prítomnosť látok ako metamfetamín, THC, extáza, či amfetamín. Popri tom narazili aj na dvoch opitých vodičov.

„24-ročný muž z Banskej Bystrice prechovával zelenú sušenú rastlinu, 25-ročný muž zo Sklených Teplíc mal pri sebe plastový sáčok s kryštalickou látkou, 25-ročný muž zo Štiavnických Baní a 19-ročný muž zo Skalice taktiež prechovávali zatavené injekčné striekačky s kryštalickou látkou,“ vymenúvajú muži zákona previnilcov.

Zastavili ho neraz

Podozrivým z drogovej trestnej činnosti je aj 33-ročný muž z Banskej Štiavnice, ktorý bol v priebehu niekoľkých hodín opakovane zastavený hliadkami a tiež prechovával zatavenú striekačku s kryštalickou látkou. Všetky tieto zaistené látky budú podľa polície podrobené expertíznemu skúmaniu.

V súvislosti s akciou majú policajti pre vodičov odkaz, na cesty sa totiž chcú vydať znova: „Táto akcia zďaleka nebola posledná a možno sa uvidíme už čoskoro aj vo vašom meste…“

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM