Barbara Dallosová Rôzne Správy

V Žiari sa zídu hudobníci, honorár za to nechcú: Krásna akcia pre psíkov z útulku

Vychutnajte si sériu koncertov s vedomím, že ste podporili dobrú vec. Prichádza ďalší ročník obľúbeného večera s názvom Úúú-tulkáči.

Ilustračný obrázok k článku V Žiari sa zídu hudobníci, honorár za to nechcú: Krásna akcia pre psíkov z útulku
1
Galéria
Zdroj: TASR

Myšlienka charitatívneho koncertu skrsla v hlavách dobrovoľníkov. Za akciou s príznačným názvom Úúú -Tulkáči stojí skupinka mladých Žiarčanov. Tí oslovili niekoľko interpretov a kapiel s nápadom, ktorý pomôže OZ Strážni anjeli s nákladmi na prevádzku útulku pre psov.

Umelci sa vzdali honorárov

Charitatívny koncert sa uskutoční 25. januára so začiatkom o siedmej večer v Pivárni Žiarčan. Ako ozrejmujú organizátori Martin Hazucha a Juraj Briedoň, akcia ako taká bude písať svoj piaty ročník, pod názvom Úúú-tulkáči mala ale minulý rok premiéru.

,,Pôvodnému konceptu sme dali nový rozmer, je to väčšie, lepšie a viac premyslené. Zrejme aj vďaka týmto zmenám sa minulý rok podarilo vyzbierať rekordnú sumu 870 eur," hovorí o úspechu posledného ročníka Hazucha.

Minuloročná zbierka dopadla nad očakávania organizátorov nielen čo sa týka vyzbieranej sumy. ,,Kapely mali k dispozícii kvalitný zvuk a technické vybavenie, o ktoré sa postaral člen kapely Š-H-T Lukáš Mališ. Organizačný tím, ktorý pozostával z členov Žiarskeho mládežníckeho parlamentu, fungoval ako hodinky. Takže áno. Akcia dopadla veľmi dobre," hodnotí Hazucha s dôvetkom, že od tejto soboty čakajú podobný ohlas.

To, že umelci sa zriekli honorára za svoje vystúpenia, umožní organizátorom poslať vyzbieranú sumu v plnej výške. Pomôcť môžete i materiálne, a to priesením vôdzok, obojkov proti blchám, diek, hračiek, misiek či granúl. Ako však zdôrazňujú organizačný tím, najväčšou pomocou sú pre OZ Strážni anjeli práve finančné prostriedky, ktoré potrebujú na veterinárne účely.

Lákavý line-up

Koncertný večer venovaný žiarskym útulkáčom je každým ročníkom obľúbenejší a organizátori chcú preto zvyšovať jeho kvality. Tento rok prišli s konceptom celovečerného programu so štyrmi veľkými kapelami a niekoľkými sólo umelcami. Rozšírené má byť tiež technické zabezpečenie a podmienky pre vystupujúcich.

Martin Hazucha je hudobník a zároveň milovník zvierat, do akcie teda vkladá celé srdce. ,,Je pravdou, že v minulosti som chodieval venčiť úúú-tulkáčov častejšie. Nie možno každý druhý deň, no vždy, keď sa dalo. Či už individuálne, alebo aj ako súčasť partie Žiarskeho mládežníckeho parlamentu, kde som trávil dosť voľného času. A z útulku sme si adoptovali malú fenku. Volá sa Lajka a veľmi rýchlo sa u nás udomácnila," vysvetľuje Hazucha, prečoje preňho koncert pre útulok aj osobnou záležitosťou.

Tento rok tvoria program Úúú-tulkáčov kapely ako Š-H-T, Janko Kulich&Kolegium, T.O.D, Branislav Višňanský, Lucia Čierna, štiavnický raper Wuačkowec, Karolína Šťastná, Radiopieces, Skalp, Dj Damian Custom a kapela Rocky'N'Roll.

,,V prvom rade chceme vyzdvihnúť každú jednu osobu, ktorá má v tomto nezištnom počine prsty a podala pomocnú ruku. Od samotných interpretov a kapiel, cez Žiarsky mládežnícky parlament či Piváreň Žiarčan, až po každého jedinca, ktorý sa podieľal na propagácii podujatia. Opäť sa pre dobrú vec zapálila veľká skupina ľudí. To nás nesmierne teší a napĺňa pocitom nádeje, že predsa len svet, v ktorom žijeme, nie je až také chladné a drsné miesto. Ďakujeme priatelia," ďakujú organizátori na záver.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM