Barbara Dallosová Správy

V Žiari nad Hronom si držte klobúky: Udrie na nás vietor, ktorý dosiahne rýchlosť až 85 km/h!

Držte si klobúky, bude poriadne fúkať! Meteorológovia nás varujú pred naozaj nepríjemným počasím. Pre okres Žiar nad Hronom vydali výstrahu pred silným vetrom. Očakáva sa, že v nárazoch dosiahne rýchlosť až 85 km/h.

Ilustračný obrázok k článku V Žiari nad Hronom si držte klobúky: Udrie na nás vietor, ktorý dosiahne rýchlosť až 85 km/h!
Zdroj: TASR

V najbližších hodinách sa pripravte na poriadne nepríjemné veterné počasie. „V okrese Žiar nad Hronom sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s. (65 až 80 km/h,)“ uvádza Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Ten už vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa, ktorá dnes platí do 15:30 hodiny. Výstraha je vydaná aj na utorok, konkrétne od 03:30 hod. do 15:30 hod. Vtedy sa miestami očakáva dokonca ešte o niečo silnejší vietor, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s. (65 až 85 km/h).

Silný vietor predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňujú odborníci zo SHMÚ.

Zdroj: SHMÚ

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM