Správy

V srdci Slovenska pribudla zimná ATRAKCIA: Vznikol tam 20-metrový ĽADOPÁD

Vďaka vhodnej lokalite, ktorá odolá aj výkyvom počasia, by mal ľadopád vydržať celé týždne.

Ilustračný obrázok k článku V srdci Slovenska pribudla zimná ATRAKCIA: Vznikol tam 20-metrový ĽADOPÁD
11
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zásluhou mrazivého počasia pribudla na Skalke pri Kremnici ďalšia atrakcia. Milovníci adrenalínu sa môžu tešiť na viac ako 20 metrov dlhý ľadopád, ktorý sa nachádza v areáli feratového sveta. Informovalo o tom mesto Kremnica, ktoré sa spolu s Horskou službou Kremnické vrchy o túto atrakciu postaralo.

Prístupný verejnosti

„Vďaka vhodnej lokalite, ktorá odolá aj výkyvom počasia, by mal ľadopád vydržať celé týždne,“ uvádza samospráva s tým, že predpoveď počasia na najbližších desať dní síce počíta s oteplením, no pri nadmorskej výške okolo 1 200 metrov a severozápadnej expozícii ľadopádu by sa ani mierne oteplenie nemalo na kvalite ľadu výraznejšie podpísať.

Ako ďalej mesto uvádza, atrakcia je prístupná aj verejnosti, no upozorňuje, že v záujme vlastnej bezpečnosti treba dodržiavať pokyny zverejnené na informačnom paneli. Prístup k ľadopádu je v teréne značený.

„Pri nástupe do ľadovej steny je nevyhnutný špeciálny výstroj – prilba a výbava na lezenie v ľade, napríklad mačky a cepíny. Neprofesionálnym lezcom odporúčame liezť na ľadovú stenu len pod dohľadom odborníka, lezenie v ľadopáde je na vlastné riziko,“ dodala radnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Na Skalku láka 20-metrový ľadopád
11
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM