Barbara Dallosová Správy

Užitočné vítanie jari v našom regióne: Dobrovoľníci a školáci vyhrnú rukávy a urobia čo treba!

Prvý raz sa dobrovoľníci počas veľkonočných sviatkov stretli minulý rok a rozhodli sa využiť voľný deň efektívne. Výsledok ich práce nezostal bez povšimnutia. Tento rok sa k nim pripoja aj prázdninujúci školáci.

Ilustračný obrázok k článku Užitočné vítanie jari v našom regióne: Dobrovoľníci a školáci vyhrnú rukávy a urobia čo treba!
Zdroj: TASR

Počas veľkonočných prázdnin chystajú v Novej Bani netradičné privítanie jari, a to akciou, ktorou pomôžu okolitej prírode. Vo štvrtok 24. marca organizujú Mestské lesy, s.r.o., a mesto Nová Baňa jarný výstup na Zvoničku, Červenku a Háj spojený s čistením náučného chodníka Zvonička.

Druhý ročník

,,Ide už o druhý ročník. Prvý ročník sme robili vlani v marci a stretlo sa to s veľmi dobrými ohlasmi aj zo strany dobrovoľníkov, ale aj zo strany Mestských lesov, ktoré tento náučný chodník vybudovali v roku 2014," uviedla za organizátorov Viktória Valachovičová.

Práve zástupcovia lesov usúdili, že je potrebné chodník raz ročne vyčistiť od odpadkov. Dobrovoľníci sa podľa jej slov vydajú po dvoch trasách. Jedna pôjde zo železničnej stanice, cez Zvoničku až po Červenú a Havraniu skalu a späť. Druhá povedie od Zvoničky, cez Kohútovo a Šarvíz až na Háj a naspäť. ,,Viac znečistená je trasa od železničnej stanice, ľudia ju využívajú aj ako chodník zo stanice do centra mesta," podotkla Valachovičová s tým, že druhá je zase dlhšia.

Pomôžu aj prázdninujúce deti

Začiatok akcie ja naplánovaný na 9.00 h. Organizátori si pre účastníkov pripravili aj občerstvenie. Podľa Valachovičovej sa do čistenia zapoja aj deti z novobanských základných škôl, ktoré už budú vo štvrtok prázdninovať.

,,Radi však privítame aj ďalších účastníkov, či už to budú starí rodičia s vnúčatami, alebo rodičia, ktorí si už zobrali voľno pred veľkonočnými sviatkami," dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM