Barbara Dallosová Rôzne

Už vieme, o ktoré ide: TOTO je najobľúbenejšie nárečové slovo v Žiari!

Výsledky sú už na svete. Vieme, ako dopadlo hlasovanie o najobľúbenejšie nárečové slovo používané v Žiari nad Hronom a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Už vieme, o ktoré ide: TOTO je najobľúbenejšie nárečové slovo v Žiari!
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Po našej výzve, hľadať najobľúbenejšie nárečové slovo zo Žiaru nad Hronom a blízkeho okolia, sa s vašimi tipmi roztrhlo vrece. Prostredníctvom facebooku, instagramu či mailom nám prišli priehrštia slov, či už zo slovníkov našich starých mám, alebo aj takých, ktoré znejú ulicami Žiaru dodnes.

Z tipov sme zostavili finálovú desiatku a vaše hlasy rozhodli. O titul najpopulárnejšieho nárečového slova bojovali tieto výrazy: fučka, furt, gánok, kofa, nahaj (nechaj), pigľajz, pola (popri niečom), ribajzel, tato (tadiaľto) a vecheť.

Na prvom mieste sa po niekoľkých dňoch hlasovania ocitlo slovíčko furt, ktoré získalo 55,8 percenta hlasov. Slovo, ktorým v hovorovom slovníku nahrádzame ,,stále" alebo ,,vždy", je tak jasným víťazom.

Druhé miesto v rebríčku patrilo zvučnému pomenovaniu zemiakovej kaše – fučka. Treticu najvyššie umiestnených uzatvára slovo nahaj, teda zjednodušený výraz nechaj.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Žiaru a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM