Barbara Dallosová Rôzne Správy

Už sa nekradne triedna kniha, ale tablet: VIDEO žiarskych maturantov inšpirované reality šou

Spraviť si zo seba srandu neváhal ani známy žiarsky učiteľ. Pozrite si video z pečatenia od žiarskych gymnazistov.

Ilustračný obrázok k článku Už sa nekradne triedna kniha, ale tablet: VIDEO žiarskych maturantov inšpirované reality šou
Zdroj: youtube

Youtube je plý videí zobrazujúcich zinscenované krádeže triednych kníh. A každým rokom ich pribúda. Maturanti sa predháňajú v originalite i spracovaní. Inšpiráciou im často bývajú filmové či televízne námety.

Študenti zo žiarskeho Gymnázia Milana Rúfusa sa tento rok poponáhľali a ich video visí na webe už teraz. Triedna kniha si v ňom ale nezahrala. Dnes sa už totiž kradnú učiteľské tablety. Ako za kolektív študentov vysvetľujú Andrea Sigetiová a Marta Jurkemiková, s myšlienkou sa pohrávali už od začiatku školského roka, scenár ale vznikol len krátko pred natáčaním.

Profesor v hlavnej roli

Okrem študentov si ochotne strihol rolu vo videu aj ich triedny profesor a zároveň mestský poslanec Norbert Nagy.

,,Najprv sme mu dali scenár, pri čítaní ktorého sa neustále usmieval. Keďže náš triedny je za každú srandu a ako aj on sám povedal: „Osobne som to poňal tak, že ak si chcete robiť srandu z iných, treba si ju vedieť spraviť aj sám zo seba.“ a napokon prehlásil, že do toho ide," hovorí Marta. Ako s úsmevom dodáva Andrea, predtým ani netušili, aký je ich triedny dobrý herec.

Ako na farme

Po dramatickej scéne, kde je Nagy okradnutý maskovanou postavou pred žiarskym nákupákom, prichádza rad úsmevných momentov. Učiteľ sa ocitne u veštice a napokon na farme, kde ho čakajú súboje, v ktorých ne neustále znevýhodňovaný. Namiesto kosačky dostane nožnice, namiesto auta fúrik.

,,Natáčali sme v priestoroch Čajovne Za Rohom, v Prestavlkoch a na farme PEMIPO v Hornej Trnávke. Všetkým ďakujeme, že nám to umožnili," hovorí na margo výberu priestorov Andrea. Ako vysvetľujú študentky, nápad na časť inšpirovanú farmárskou reality šou prišiel i preto, že mnohí spolužiaci sú z dedín.

A prečo práve tablet? ,,Aby aby sme to uviedli na pravú mieru, naším cieľom bolo dostať sa do tabletu pána profesora, zmeniť si známky, upraviť dochádzku a zničenie tabletu a jeho následné hodenie do ohňa bolo symbolom nášho víťazstva," dodáva Marta.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM