Barbara Dallosová Krimi

Útok v žiarskej pivárni bude mať dohru: Traja muži (31,30,26) sú zadržaní, čo im hrozí?

Vo veci bitky, ktorú zachytila technická kamera v žiarskom podniku a po ktorej zostali zranení dvaja mladíci, urobila polícia ďalšie kroky. Čítajte najnovšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Útok v žiarskej pivárni bude mať dohru: Traja muži (31,30,26) sú zadržaní, čo im hrozí?
Zdroj: Tech. kamera piváreň Žiarčanka

Po útoku, ktorý sa stal v žiarskej pivárni na Hviezdoslavovej ulici (15.3.), zostali podľa slov polície zranení dvaja poškodení muži, jeden sa bude liečiť minimálne 7, druhý 20 dní.

Ako informovala polícia, páchatelia dvoch Žiarčanov (23,30) fyzicky kopali, bili do hlavy a po tele. ,,Polícia zadržala celkom tri osoby, tie boli na súhlas prokurátora prepustené a prípad bol postúpený kriminálnej polícii," uviedla k situácii hovorkyňa ešte vo štvrtok. Viac o celom incidente sme písali v článku: Drsná bitka v podniku: Dvaja Žiarčania (23,30) zranení, čo na to polícia? FOTO

Podľa najnovších informácií od mužov zákona už polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví a prečin výtržníctvo.

Skutku sa podľa polície dopustili traja páchatelia, ktorí už boli v minulosti viackrát súdne trestaní, prevažne za majetkovú trestnú činnosť. ,,Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu výtržníctva, spáchaných formou spolupáchateľstva, 31-ročného Zdenka zo Žiaru nad Hronom, 30-ročného Michala zo Žiaru nad Hornom a 26-ročného Miroslava z Lehôtky pod Brehmi," priblížila Faltániová.

Ako pokračovala, potom, ako prípad prevzal vyšetrovateľ, keďže sa v priebehu vyšetrovania preukázalo, že sa páchatelia úmyselne dopustili zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, polícia po nich začala okamžite pátrať.

,,Vo štvrtok (17.3.) v popoludňajších hodinách žiarski kriminalisti postupne všetkých troch vypátrali a zadržali. Po vykonaní procesných úkonov ich vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Prípad je aj naďalej v štádiu vyšetrovania," uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM