Barbara Dallosová Kultúra

Urobte si z februára mesiac zážitkov: TOP akcie v Žiari a okolí

Big Air, valentínsky koncert aj fašiangové veselice. Najkratší mesiac v roku prichádza s bohatou ponukou podujatí v regióne.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si z februára mesiac zážitkov: TOP akcie v Žiari a okolí
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Big Air v meste

6. – 8. februára, Kremnica
Športovo-zábavný festival Big Air v meste ponúkne jedinečnú športovú exhibíciu, ako aj pódiový program priamo na námestí a obľúbené after párty v Aropole. Športová časť je tento rok súčasťou Európskeho pohára vo freeskiingu.

Valentín u Shakespeara

14. február o 19:00 hod., MsKC/U Shakespeara, Žiar nad Hronom
Romantický francúzsky večer šansónov v komornom prevedení v podaní žiarskej speváčky Karolíny Šťastnej s gitarovým doprovodom.

Rado Van Hanko: Hudobno vizuálne cestovateľské kino

14. februára o 19:00 hod., Akropola, Kremnica
Hudobník a cestovateľ, ktorý sa rozhodol dať výpoveď v práci „ajtýčkára“ a vybral sa do Kanady, kde si hraním na gitaru a spievaním zarobil na obytnú dodávku, v ktorej precestoval celé západné pobrežie Kanady a USA od Aljašky až po Mexiko. Túto cestu predstavuje vo forme jedinečnej hudobno/vizuálnej cestovateľskej prezentácie. Gitaru a spev bude na kontrabase doprevádzať Tamás Belicza.

Ťapákovci

21. február o 18:00 hod., MsKC/Hlavná sála, Žiar nad Hronom
Slovenská klasika s hviezdnym obsadením. Účinkujú Marek Majeský, Marián Labuda ml., Danica Jurčová, Andrea Karnasová, Erik Peťovský, Peter Sklár a ďalší (herci sa v jednotlivých mestách alternujú).

Fašiangová veselica v Kremnici

21. februára o 20:00 hod., MsKs, Kremnica
Pochovávanie basy, tombola, občerstvenie, ľudová hudba Majerovci a DJ Marko. Fašiangovú veselicu chystajú aj v Kremnici.

Žiarsky ples športovcov 2020

22. február o 19:00 hod., MsKC/Hlavná sála, Žiar nad Hronom
Zaspieva československá superstar Tereza Mašková, zatancujú sexy tanečníčky z Deam Exclusive show a takisto úspešný žiarsky tanečník Jaro Oboňa s partnerko. Nebude chýbať tombola a plesom sprevádza moderátor Pinďo.

Kalinka 2020 VOLNIJ DON

23. februára o 16:00 hod., Akropola, Kremnica
Koncert prinesie tradičné piesne donských kozákov, známe ruské melódie, virtuozitu v hre na ruských hudobných nástrojoch (bajan a balalajka), niekoľko milých prekvapení a hosťa, ktorým bude Svetlena VADKO z Ukrajiny výtvarníčka maľujúca pieskom.

Fašiangová SENZI veselica

25. o 18:00 hod., MsKC/Hlavná sála, Žiar nad Hronom
Obľúbená Fašiangová veselica v žiarskom MsKC. Lákadlami sú skupiny Duo band a SENZUS, tradičné predpolnočné pochovávanie basy, vystúpenie FS Hron a MSS Sekera. Moderátorom večera bude populárny moderátor Šláger TV Peter Paulík.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM