Barbara Dallosová Krimi

Tragické leto na žiarskych cestách: Muži zákona s dôležitým odkazom

Smrť v júli kosila aj na našich cestách. V kraji podľa polície vyhaslo pri nehodách niekoľko životov, smutné čísla prišli aj zo Žiarskeho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Tragické leto na žiarskych cestách: Muži zákona s dôležitým odkazom
Zdroj: TASR

Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, pri dopravných nehodách v banskobystrickom kraji v júli zomrelo 6 ľudí, 9 osôb bolo ťažko a 63 ľahko zranených. Alkohol bol podľa slov hovorkyne zistený v 12 prípadoch a z celkového počtu 115 nehôd bolo 53 nehôd s následkami na živote alebo zdraví .

,,Hlavnými príčinami vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča a nedovolená rýchlosť. Alkohol u vinníka nehody bol zistený v 12 prípadoch, z toho v 6 prípadoch v sobotu. Najviac nehôd vzniklo v čase medzi 16.00 až 20.00 hodinou (34 DN), najnehodovejším dňom bola sobota (23 DN)," konkretizovala hovorkyňa.

Dve zo smrteľných nehôd sa podľa policajnej správy stali na cestách v Žiarskom okrese.

,,V nedeľu (10. 7.) o 11.07 hodine na R1 v Žiari nad Hronom dostal autobus defekt a narazil do zvodidiel, a bol usmrtený spolujazdec. V sobotu (21. 7.) o 13.10 hodine na ceste I/9 Lovčica – Trubín došlo k vybočeniu vozidla mimo vozovku, pri nehode bol usmrtený vodič," hovorí Faltániová a tragických nehodách.

Ako zdôraznila, polícia vodičom odporúča dodržiavať povinnosti vodiča, maximálne povolenú rýchlosť, nepoužívať pred a počas jazdy alkoholické nápoje a psychotropné látky, používať pásy a zadržiavacie zariadenia s počas jazdy nepoužívať telefón z dôvodu odpútavania pozornosti a vzniku rizika dopravných nehôd.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM