Aktualizované Barbara Dallosová Krimi

Tragédia na Skalke: Na vysielači došlo k smrteľnému pracovnému úrazu

Jeden zo zamestnancov sa mal postrojom zachytiť o výťah, ktorý šiel opačným smerom. Udalosť sa mu stala osudnou.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na Skalke: Na vysielači došlo k smrteľnému pracovnému úrazu
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

O tragickej udalosti na známom vysielači na Skalke pri Kremnici informovala krajská polícia na sociálnej sieti. Podľa mužov zákona malo ísť o pracovný úraz so smrteľnými následkami.

„Podľa predbežných zistení z miesta udalosti sa jeden zo zamestnancov pri schádzaní nadol zachytil postrojom o výťah, ktorý šiel opačným smerom. Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uvádza polícia. Ako dodávajú policajti, viac informácií poskytnú neskôr.

Zásah pri vysielači opísali aj záchranári Horskej záchrannej služby (HZS). Pomocou rebríkov a stúpačiek sa dostali až do výšky 250 metrov, kde našli vo výťahovej šachte zamestnanca, ktorý nejavil známky života. Okamžite začali rozšírenú kardiopulmonálnu resuscitáciu.

„Žiaľ aj napriek snahe všetkých záchranárov bola resuscitácia neúspešná. Záchranári následne pomocou lanovej techniky vyprostili telo nebohého z vysielača a odovzdali ho privolanej pohrebnej službe a príslušníkom PZ SR,“ uvádza HZS s tým, že príčina úmrtia bude predmetom následného vyšetrovania.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM