Barbara Dallosová Rôzne Správy

Tento hic sa dá prežiť iba pri vode: Žiarske kupko otvorí už tento víkend, a čo ostatné?

Teploty atakujú tridsiatku a pred víkendom mnohí z nás premýšľajú, kam k vode. Niektoré kúpaliská v okolí Žiaru už sezónu zahájili.

Ilustračný obrázok k článku Tento hic sa dá prežiť iba pri vode: Žiarske kupko otvorí už tento víkend, a čo ostatné?
Zdroj: TASR

Leto sa ukazuje v plnej sile. Podľa informácií zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) je pred nami mimoriadne teplý víkend. V sobotu hlásia meteorológovia pre Slovensko najvyššiu dennú teplotu 31 až 36 stupňov, v nedeľu majú byť teploty o niečo nižšie, stále však zostane teplo a dusno.

Ako už na začiatku júna avizoval správca žiarskeho plážového kúpaliska Igor Korbela, mesto kalkuluje s pätnástym júnom. Čakalo sa však, či plány potvrdí i počasie. Podľa najnovších informácií žiarske kúpalisko túto sobotu svoje brány určite otvorí.

Prvou lastovičkou bol tento rok Vodný raj Vyhne. Termálne kúpalisko v neďalekej obci odštartovalo sezónu už 8. júna. ,,Sme otvorení, tento víkend má byť veľmi priaznivé počasie, tešíme sa a čakáme veľa návštevníkov," uviedol pre Žiar24 Michal Kubaliak z Vodného raja Vyhne.

Ďalšie termálne kúpalisko v okrese hlási otváračku až na nasledujúci víkend. Kúpalisko v Sklených Tepliciach privíta prvých ľudí v sobotu 22. júla.

Kremnické kúpalisko Katarína zostáva už niekoľký rok v rade zatvorené. Jediný víkend v sezóne, kedy sa zaplnilo ľuďmi, má už za sebou. Pred pár dňami bolo kúpalisko dejiskom festivalu Letný Big Air v meste.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM