Barbara Dallosová Rôzne Správy

Tajomstvá ukryté v uličkách: Nápad, ktorý má vytiahnuť Kremničanov von

Komunitné projekty bojujú o grantové peniaze. Medzi nimi aj jeden, ktorý má spraviť z poznávania Kremnice dobrodružnú hru.

Ilustračný obrázok k článku Tajomstvá ukryté v uličkách: Nápad, ktorý má vytiahnuť Kremničanov von
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Komunitné projekty bojujú o granty. O tom, ktoré projekty z regiónu budú podporené, rozhodnú ľudia. Verejnosť môže prideliť hlas niektorému z 8 komunitných projektov v Banskobystrickom kraji – vo Zvolene, Lučenci, Rimavskej Sobote, Kremnici, Žarnovici, Haliči, Kokave nad Rimavicou a v regióne Podpoľania. Informoval o tom Tomáš Turčan z nadácie VÚB. Hlasy napokon rozhodnú o tom, ktoré štyri verejnoprospešné aktivity v regióne získajú grantovú podporu v celkovej výške 25 000 eur.

Medzi projektami v našom kraji je aj nápad z Kremnice s názvom 7 dní tajomstiev mesta. Predložilo ho OZ Kreatívna spoločnosť Valava a jeho cieľom je pripraviť zábavno-náučný projekt pre Kremničanov, ktorí sa chcú netradičnou formou dozvedieť viac o svojom meste.

,,Záujemcovia dostanú inštrukcie a šifrovací kľúč. V meste budú dlhodobo umiestnené špeciálne predmety a informačné tabule, ktoré budú v sebe ukrývať okrem zaujímavej informácie aj tajnú šifru. Zámerom je vytiahnuť do mesta rodiny s deťmi, žiakov, ale aj dospelých a seniorov, aby spoznali Kremnicu. Svoje vedomosti o histórii, ale i súčasnom živote mesta Kremnica si budú môcť jeho obyvatelia overiť formou podujatí spojených s interaktívnym kvízom," ozrejmujú predkladatelia v návrhu.

Autori premyslených aktivít zameraných na revitalizáciu verejných priestranstiev pre rodiny, rozvoj tradícií a kultúrneho dedičstva, ochranu prírody, prípravu športových a kultúrnych podujatí v obci, a tento rok po prvýkrát aj iniciátori projektov zapájajúcich ak­tívnych seniorov a komunity popri školách, bojujú o finančnú podporu vo forme grantu vo verejnom hlasovaní od 26. novembra do 9. decembra. Víťazné projekty budú realizované v roku 2019.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Žiaru a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM